Jump to content

Prijevara


Zmaaj

Preporučene objave

Pozdrav, naime s jednom tvrtkom sam sklopila ugovor o zajmu u iznosu od 3000kn. Ugovor sam potpisala online. U ugovoru stoji da tražitelj zajma nema blokirani račun, da se nevodi ovršni postupak, te da nije pred neposrednoj opasnosti od istog. Zbog nepredviđenih okolnosti nisam vratila zajam te mi je sjela ovrha. Ovrhovoditelj nije prvi u redu čekanja na fini, te će se teško naplatiti još neko vrijeme. Jučer od njihovog odvjetnika dobijem na mail opomenu za podnošenje prijave za kazneno djelo prijevare. Mene zanima što oni dobivaju s tim, dug će i dalje biti isti. Kako uvjetna kazna utječe na svakodnevni život Što ustvari gubim, a što oni dobivaju? Hvala 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , zmajja je napisao:

U ugovoru stoji da tražitelj zajma nema blokirani račun, da se nevodi ovršni postupak, te da nije pred neposrednoj opasnosti od istog. 

Bitno je da pri potpisivanju ugovora nije bilo nešto od navedenog.

Možda im je samo cilj da u strahu od sudskog postupka pronađeš način da im što prije vratiš dug.

A ti ćeš imati dodatne troškove suda te je moguće da se zbog kaznenog postupka i kasnije kazne ne možeš svagdje zaposlit ili ti može prestat radni odnos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , sivko je napisao:

Bitno je da pri potpisivanju ugovora nije bilo nešto od navedenog.

Možda im je samo cilj da u strahu od sudskog postupka pronađeš način da im što prije vratiš dug.

A ti ćeš imati dodatne troškove suda te je moguće da se zbog kaznenog postupka i kasnije kazne ne možeš svagdje zaposlit ili ti može prestat radni odnos.

Ako je uvjetna kazna u pitanju u trajanju od godine dana da li se može ugroziti stalno radno mjesto npr. u prosvjeti ili zdravstvu. Tj. može li se dobiti otkaz? Znam da je problem zbog potvrde o nekažnjavanju kod traženja posla. Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija