Jump to content

Ovrha


Gorko

Preporučene objave

Imam više ovrha, koje su se dogodile radi moje nepromišljenosti... 

Živim u strahu da će mi sudski ovršitelj doći na vrata, trenutno su 4 ovrhe kod poslodavca i čekaju u redu, najveći iznos je od strane banke, uplaćujem koliko mogu još mimo ovoga što poslodavac uplaćuje... 

Zanima me dali ovrhovoditelj može jednostavno odlučiti da ne želi čekati na uplate sa plaće i podnijeti tako prijedlog za ovrhu na pokretninama sudu ili mora prethodno dokazati da se sa plaće ne može naplatiti... 

Lp

Da i još jedno pitanje, dali ću biti u mogućnosti u sustavu e građani vidjeti ukoliko dođe do pokretanja ovrhe preko suda... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam isti strah. Psihički me to izjeda skoro svaki dan.

Imam 4 ovrhe preko Fine koje je nedavno od banke preuzeo Eos Matrix, najveća se naplaćuje (iako još uvijek banka stoji na Fini kao ovrhovoditelj, banka isplaćuje novac koji sjedne Eos Matrixu).

Živim sa suprugom kao podstanar u obiteljskoj kući kojoj je mama vlasnica, ona je trenutno u Austriji.

U istoj kući živi i brat te sestra sa svojom obitelji.

Iako mi se skida 1/4 plaće, strah me da ne dođu kod mojih i da ne počnu popisivati njihove stvari, jer ja osobno i nemam ništa što bi mogli uzeti.

Da li sudski ovršitelj uopće može popisivati stvari bez prisutnosti vlasnice kuće?

Mene je samo strah da moji ne budu ostali bez predmeta ili imali problema sa dokazivanjem da su vlasnici svojih stvari (iako za mnoge više ni nemaju račune) zbog mog dugovanja.

 

Što se tiče e - građana, mislim da biste trebali dobiti obavijest u korisnički pretinac.

uređeno: od Ena27
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Gorko je napisao:

Zanima me dali ovrhovoditelj može jednostavno odlučiti da ne želi čekati na uplate sa plaće i podnijeti tako prijedlog za ovrhu na pokretninama sudu ili mora prethodno dokazati da se sa plaće ne može naplatiti...

Može, jer i samo čekanje u redu znači nemogućnost naplate na tom predmetu ovrhe.

prije 1 sat , Gorko je napisao:

dali ću biti u mogućnosti u sustavu e građani vidjeti ukoliko dođe do pokretanja ovrhe preko suda... 

Da, svakako.

prije 23 minuta, Ena27 je napisao:

Živim sa suprugom kao podstanar u obiteljskoj kući kojoj je mama vlasnica, ona je trenutno u Austriji.

Tako kažete sudskom ovršitelju i ne dozvolite mu ulazak u kuću.

prije 24 minuta, Ena27 je napisao:

Da li sudski ovršitelj uopće može popisivati stvari bez prisutnosti vlasnice kuće?

Može, ako mu to dopustite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Gorko je napisao:

Kako mislite ne dopustiti, kako se postaviti... 

Pa lijepo, kažete da ne želite omogućiti popis pokretnina, jer je nekretnina u tuđem vlasništvu, a da ste Vi tu samo podstanar.

prije 2 sati , Gorko je napisao:

Rekli ste mi jednom prilikom da moraju dokazati da se ne mogu naplatiti, radi se o čekanju cca 8 mj

Činjenica da je ovrha u redu čekanja za naplatu smatra se dovoljnim dokazom da na tom predmetu ovrha nije moguća i da je opravdana promjena predmeta i sredstva ovrhe 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Ne znam dali sam pogodila temu, ali zanima me sljedeće ako mi netko može dati odgovor. 

Moj dug od Optime preuzela je Svea Ekonomi. I ok zvali su me kako se možemo dogovoriti, ja sam pristala plaćati dug i ostalo je još oko 1500 kn. Kako sam pretprošli mjesec skoro cijeli bila na bolovanju,  nisam naravno dobila punu plaću, preskočila sam taj mjesec to platiti i dogovorila se s jednom operaterkom da ću to platiti na idućoj plaći. 

Međutim, oni su me danima zivkali, ubijali u pojam kad ću platiti,  Da bi me jedan dan nazvala ženska opet neka nova i rekla kako su oni to poslali na FINU. Ok reko ako ste poslali nema problema (jer sam već pukla od njihovog maltretiranja svaki dan po nekoliko puta) blokirajte račun ja ću kad sjedne plaća otići u Finu i zatražiti da vam to puste i dobro riješili smo problem i žena je rekla dobro.

Ali tu nije završilo. Opet su me zvali neznam ni ja koliko puta, da bi me danas nazvali i rekli kako su oni tražili od mog poslodavca da to plati i on je pristao.

E tu sam pukla.

Ok vjerojatno imaju to pravo tražiti, ali zašto ako sam rekla da se jednostavno naplate i da to riješimo više. 

I zanima me, kako to ide? Dali njima poslodavac isplati tih 1500 kn, a meni ostatak plaće meni na račun koji je već blokiran i to je to? Ili će tražiti još i još i još i nikad kraja?

Ispričavam se na dugom postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, EllenNi je napisao:

Opet su me zvali neznam ni ja koliko puta, da bi me danas nazvali i rekli kako su oni tražili od mog poslodavca da to plati i on je pristao.

Upozorite ih da Vas prestanu telefonski uznemiravati, a ako su poslali valjanu dokumentaciju za provedbu ovrhe na plaći, tada je poslodavca dužan dio plaće koji nije zaštićen od provedbe ovrhe uplaćivati u korist računa ovrhovoditelja. Ostatak plaće se isplaćuje na Vaš zaštićeni račun. Pazite da su prilikom potraživanja naplate od poslodavca uračunali sve Vaše dosadašnje uplate i da su postupali po čl. 172. Zakona o obveznim odnosima, a što treba raditi i poslodavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Upozorite ih da Vas prestanu telefonski uznemiravati, a ako su poslali valjanu dokumentaciju za provedbu ovrhe na plaći, tada je poslodavca dužan dio plaće koji nije zaštićen od provedbe ovrhe uplaćivati u korist računa ovrhovoditelja. Ostatak plaće se isplaćuje na Vaš zaštićeni račun. Pazite da su prilikom potraživanja naplate od poslodavca uračunali sve Vaše dosadašnje uplate i da su postupali po čl. 172. Zakona o obveznim odnosima, a što treba raditi i poslodavac.

Ali zbunjuje me to što ja nemam zaštićeni račun i ne želim ga. Htjela sam da mi sad na ovoj plaći uzmu tih 1500 kn ( i već koliko FINA uzima), da odblokiram račun i da to bude riješeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija