Jump to content

izmjena upisane kvadrature u ZK izvatku / gruntovnici


Ivan_zagreb

Preporučene objave

Poštovanje,

prije nekoliko tjedana predstavnik suvlasnika višestambene zgrade u kojoj živim i gdje sam vlasnik jednog od stanova javno je izložio ispise ZK za svaki od suvlasničkih dijelova, tj za svaki od stanova u zgradi da bude jasnije. Ono što mi je upalo u oko je da stan predstavnika stanara, koji je na etaži odmah ispod mog stana te je u svakom smislu dimenzijama identičan mome stanu ima upisanu veću kvadraturu, i to 47 naspram 44,5 kvadrata koliko je u mom slučaju. Pored toga, u njegovu stanu je zadržan originalni raspored u kojemu su dnevna soba i kuhinja odvojene prostorije, dok je vlasnik od kojega sam ja kupio stan srušio zid između te dvije prostorije i time napravio open concept tog dijela stana. Navodim to jer mi je životno nelogično da stan predstavnika suvlasnika koji je dimenzijama isti kao moj a ima i zid "viška" ima upisano 2,5 kvadrata više. Zanima me koja je procedura i mogu li i ja zatražiti ispravak unosa kvadrature za svoj stan u gruntovnici jer s obzirom na trenutne cijene kvadrata, nije na odmet imati dodatne m2 prilikom prodaje, a da ne govorimo da bi to odgovaralo stvarnom stanju. Molio bih stoga savjet da li je predmetno moguće te koji se koraci moraju poduzeti u tu svrhu.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija