Jump to content

mogu li je izbaciti iz stana?


anonimno

Preporučene objave

suvlasnica sam stana s bivsim deckom u kojem sam zivjela 6.mjeseci s njim(od ukupno 1,5 godina veze).

zbog dogovora da ce on mene isplatiti ja sam iselila iz stana.medutim od novca ni nakon pola godine nema nista.nedavno sam saznala da je u taj stan s njim uselila njegova sadasnja cura s kojom se planira ozeniti.

nazvala sam ga i rekla mu sto znam i da zahtjevam sto brzu isplatu.odgovorio je da sada ne moze o tome razmisljati i da se strpim :-o

bijesna sam,pokusala sam se s njim dogovoriti bez odvjetnika i tuzbe al ocito to nece biti moguce.

 

osim sto zelim pokrenuti tuzbu za razvrgnuće suvlasništva postoji li pravni način da njegovu curu izbacim iz stana?

ako on zivi u tom stanu postoji li način da stan sudskim putem samo njemu pripadne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije tužba već prijedlog za razvrgnuće suvlasničke zajednice to je izvanparnični postupak.

predaš prijedlog odedi se vještak koji procijeni vrijednost nekretnine i vaših dijelovate se stavi u prodaju pa ga netko na dražbi kupi.

ti i on zajedno imate pravo posjedovanja a nažalost ima i njegova buduća supruga jer je član njegovog domaćinstva.

 

savjet ti je da angažiraš odvjetnika koji će mu prvo uputiti pismo da ćeš pokrenuti taj postupak ako ne plati u nekom roku.

onda ga stvarno i pokreni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija