Jump to content

Prigovor na žalbu geod. elaborata


bigl88

Preporučene objave

Otac je temeljem dva rjesenja o nasljeđivanju jedan od posjednika na većoj parceli, koja predstavlja očevo izvanknjizno vlasnistvo. Ta velika parcela ima samo jednog jedinog vlasnika kojeg smo uredno obavjestili da idemo parcelirati taj obiteljski udio sa posjedovnog lista od pok.djeda i njegovog brata (2 x xyz m2), nakon čega bi mi naš udio "otkupili" kupoprodajnim ugovorom od stvarnog vlasnika za neki simboličan novac s čime se on složio. Vlasnik je pozvan te je prisustvovao mjerenju gemetra, s čijim se mjerenjem na kraju složio, što je kasnije sve dragovoljno i vlastoručno potpisao. Nakon doglednog vremena ocu je došla pošta s katastra gdje je potvrđeno da je elaborat napravljen po pravilima struke, da bi nakon cca mjesec dana došla žalba na geod. elaborat koju je podnio stvarni vlasnik iznoseći dosta neistina (da mi nemamo pravni interes, da je doveden u zabludu prilikom mjerenja, da je on mislio da mu geometar pokazuje samo gdje su granice njegovog i našeg zemljišta, u skici u prigovoru je označio naš novonastali dio kao svoj udio...). Obavjestio sam geometra te je rekao da predmetnom predlozimo povlačenje žalbe. Da li da kao prilog prigovora dostavim katastru sve dokumente koje je priložio i geometar prilikom izrade elaborata? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija