Jump to content

Njegovatelj roditelja


Marta01

Preporučene objave

  • 1 godina kasnije...

Da ne otvaram novu temu pišem ovdje iz razloga jer imam sličan slućaj.

Na poslani upit područnom uredu HZSR u kojem "molim za informaciju mogu li ja kao sin roditelja koji ima više vrsta oštećenja četvrtog stupnja (tjelesnih, osjetilnih) zbog kojih je ovisan o pomoći i njezi druge osobe pri zadovoljavanju osnovnih životnih potreba te ima priznato pravo na Osobnu invalidninu, te za baku koja je u istom zdravstvenom stanju kao i otac (ima više vrsta oštećenja četvrtog stupnja, tjelesnih, mentalnih, intelektualnih ili osjetilnih) ostvariti pravo na status njegovatelja za odraslu osobu? Ja sam nezaposlena osoba te otac, baka i ja nakon smrti majke činimo isto kućanstvo i imamo prebivalište na istoj adresi."  dobio sam citirani odgovor:

"Poštovani, prema Zakonu o socijalnoj skrbi, dijete ne može ostvariti status njegovatelja za svojeg roditelja.

Srdačan pozdrav."
 
Isti upit sam poslao u Središnju službu HZSR-a  te njihov odgovor glasi:

"Sukladno članku 63. st. 4. Zakona o socijalnoj skrbi (NN 18/22, 46/22, 119/22, 71/23) pravo na status njegovatelja priznaje se osobi po izboru osobe s invaliditetomuz suglasnost osobe s invaliditetom odnosno suglasnost njezina zakonskog zastupnika, koja ispunjava uvjete propisane ovim Zakonom."

Odgovor Područnog ureda je kontradiktoran odgovoru Središnje službe pa me zanima tko je u pravu i dali se još netko našao u ovoj situaciji?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, kombaj je napisao:

 

 
Isti upit sam poslao u Središnju službu HZSR-a  te njihov odgovor glasi:

"Sukladno članku 63. st. 4. Zakona o socijalnoj skrbi (NN 18/22, 46/22, 119/22, 71/23) pravo na status njegovatelja priznaje se osobi po izboru osobe s invaliditetomuz suglasnost osobe s invaliditetom odnosno suglasnost njezina zakonskog zastupnika, koja ispunjava uvjete propisane ovim Zakonom."

Odgovor Područnog ureda je kontradiktoran odgovoru Središnje službe pa me zanima tko je u pravu i dali se još netko našao u ovoj situaciji?

Hvala

Ovo je točno, područni često nemaju pojma. Možeš biti njegovatelj i vanbračnom drugu npr. a gdje ne bi mogao roditelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija