Jump to content

Ostavinska


Xxniz7

Preporučene objave

teta i ja smo jedini nasljednici iza djeda, i i oboje smo prihvatili cjelokupno nasljedstvo na ostavinskoj i dobili rjesenje o nasljedivanju, no ona sada prijeti da ce uloziti prigovor jer smatra da ja ne zasluzujem dio kuce u kojoj ona zivi (naime ona i djed su bili vlasnici) jer je kao dogovor izmedu njih bio da kuca pripadne njoj a ne da ja dobijem dio, medutim sa mnom se nitko nista nije dogovarao niti je postojala oporuka… ima li takav prigovor uopce smisla? hoce li to sud sigurno odbiti? hocu li ja za tjedan dana (kada rjesenje o nasljedivanju postane pravomocno) nesmetano moc koristit imovinu koja mi je pripala ili me moze stopirati ovakvim prigovorom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Xxniz7 je napisao:

teta i ja smo jedini nasljednici iza djeda, i i oboje smo prihvatili cjelokupno nasljedstvo na ostavinskoj i dobili rjesenje o nasljedivanju, no ona sada prijeti da ce uloziti prigovor jer smatra da ja ne zasluzujem dio kuce u kojoj ona zivi (naime ona i djed su bili vlasnici) jer je kao dogovor izmedu njih bio da kuca pripadne njoj a ne da ja dobijem dio, medutim sa mnom se nitko nista nije dogovarao niti je postojala oporuka… ima li takav prigovor uopce smisla? hoce li to sud sigurno odbiti? hocu li ja za tjedan dana (kada rjesenje o nasljedivanju postane pravomocno) nesmetano moc koristit imovinu koja mi je pripala ili me moze stopirati ovakvim prigovorom? 

Pretpostavljam da je vaš roditelj koji je brat/sestra tetki odnosno sin/kcer djedu preminuo? U tom slučaju vi predstavljate njih u nasljeđivanju  i ostavinskoj raspravi, imate ista prava kao i što bi i vas umrli roditelj imao.

Ako tetka i djed nemaju sklopljen ugovor o dozivtnom ili ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju (sta sumnjam jer bi ga vec iznijeli na ostavinskoj), vi se nemate cega bojati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija