Jump to content

Pogrešno (ne utvrđeno) vremensko razdoblje počinjenja djela


Wooski

Preporučene objave

Pozdrav,

prolazio sam po papirima iz sudskog spisa za kazneno djelo protupravne naplate za koje sam osuđen. Naime vodilo se kako sam dug utjerivao dvije godine, tj. to je bila naknadna izjava "žrtve" po kojoj sam osuđen. Razlog neprestanog produživanja istražnog zatvora je bio baš zbog toga što sam ja "dugotrajno" ustrajao u utjerivanju duga. U izjavi koju je žrtva prvobitno dala policiji se vodi kako je mene zapravo upoznao preko poznanika s kojim se družio nekih 4 mjeseca što znači da mene nikako nije mogao upoznati dvije godine ranije, niti je taj dug uopće postojao u tom razdoblju. Činjenica je također kako je policija u posjedu imala mobitel koji su oduzeli i na njemu su bile prijeteće poruke iz ranijeg razdoblja, nikako dvije godine. Od početka sam tvrdio kako nije moguće da sam dug utjerivao tako dugo, te sam tražio da u obzir uzmu jedini dokaz koji imaju - SMS poruke mene i SMS poruke žrtve s kojima je napravila prijavu. Jeli ovo po vašem mišljenju dovoljno za ponavljanje postupka?

uređeno: od Wooski
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 2 sati , legalex je napisao:

Imate pravo podnijeti žalbu protiv presude i isticati to. Svakako je uputno da imate branitelja.

Odvijetnik mi kaže kako nikakvu žalbu niti ponavljanje postupka ne mogu pokrenuti. Jednostavno kaže kako sam ja odslužio kaznu i to je završen slučaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Wooski je napisao:

Odvijetnik mi kaže kako nikakvu žalbu niti ponavljanje postupka ne mogu pokrenuti. Jednostavno kaže kako sam ja odslužio kaznu i to je završen slučaj...

Niste rekli da se radi o pravomoćnoj presudi i da ste izdržali kaznu. Mislim da trebate poslušati svog branitelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija