Jump to content

Sigurna kupnja kuće


Lion7

Preporučene objave

Poštovani, kako znati sa sigurnošću da nekretnina koju trebam kupiti nema nekakvih skrivenih nasljednika koji bi me nakon kupnje teretili i da netko nema na kući doživotno pravo uživanja ili bilo kakav drugi ugovor kojim bi ja morala namiriti i tu osobu? (Čula sam priču žene koja je kupila stan pa se javila sasvim treća osoba a ne prodavatelj, koja je tvrdila da isto ima pravo i da je nasljednik koji je izostavljen)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvadi zk izvadak iz gruntovnice i tamo se sve vidi. Pregledati cijelu nekretninu da slučajno preko ne prolazi kakav put ili staza do koje susjedne parcele ili kakva lesa prema susjedima, te ako toga svega nema sigurni ste. Bilo kakve zahtjeve nakon kupoprodaje ignorirjte i eventualne potražitelje uputite na prodavatelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Lion7 je napisao:

Poštovani, kako znati sa sigurnošću da nekretnina koju trebam kupiti nema nekakvih skrivenih nasljednika koji bi me nakon kupnje teretili i da netko nema na kući doživotno pravo uživanja ili bilo kakav drugi ugovor kojim bi ja morala namiriti i tu osobu? (Čula sam priču žene koja je kupila stan pa se javila sasvim treća osoba a ne prodavatelj, koja je tvrdila da isto ima pravo i da je nasljednik koji je izostavljen)

Vjerojatno ovaj slučaj

https://novatv.dnevnik.hr/informativni/provjereno/clanak/zanimljivosti/provjereno-vlasnici-stana-prijeti-da-ostane-bez-stana-ali-ne-i-bez-kredita-koji-otplacuje---668001.html

Zna li netko kako je prošlo na Vrhovnom sudu? Ako je gotovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 07. 2022. u 20:53, NutCoco je napisao:

Hvala na odgovorima. Da taj slučaj. Kako to tumačite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija