Jump to content

Prijenos nekretnine


vok

Preporučene objave

Pozdrav, molila bih savjet! Moj susjed je kupio zemlju koju koristi već par godina, od dotičnih ljudi, oca i sina ( oni su vlasnici po pola, tako piše u vlasničkom listu). Nisu napravili kupoprodajni ugovor a u međuvremenu je otac umro. Ta zemlja nije bila u ostavinskoj i u gruntovni se još se vodi na tog oca i sina. Kako naj jednostavnije moj susjed (kupac) može  tu zemlju prenesti na sebe!? Sin je upućen u sve to i slaže se sa svim! Unaprijed hvala! 
 
 
Unos
 
 
 
 
 
 
Write to

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, da li znate gdje se pokreće postupak naknadno pronađene imovine, da li dugo traje i da li su veliki troškovi!?

prije 5 sati , Miran89 je napisao:

Sin neka pokrene postupak naknadno pronađene imovine, sin se uknjiži na tu 1/2, susjed napravi ugovor sa sinom i uknjiži se 1/1. 

Hvala na odgovoru, da li znate gdje se pokreće postupak naknadno pronađene imovine, da li dugo traje i da li su veliki troškovi!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ide na općinski sud, podnosite zahtjev za utvrđenje naknadno pronađene imovine. Ponesite rješenje o nasljeđivanju jer će trebati neki podaci iz njega prilikom popunjavanja zahtjeva i vlasnički list od te parcele.

Koliko košta ne znam, tu vam je neki orijentir pa da se znate orijentirati. Koliko se čeka također ovisi koliko posla ima bilježnik kod kojeg je vođena ostavinska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija