Jump to content

KZ97 prijetnja stavak 2 sud koji traje već preko 10 godina


meki_zg

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

molio bih iskusne pravnike forumaše za savjet jer sam više očajan oko svog slučaja. Naime 2011 godine u prosincu mjesecu prijavljen sam za navodnu prijetnju. Ista osoba je podnjela prijavu ponovno i u travnju 2012. Tada su me strpali u istražni zatvor. Prijetnje se svode na prijavu sa navodnog FB profila koji nije vještaćen do 2018 godine kada više nije ni postojao (taj profil je netko obrisao još dok sam bio u pritvoru)  pa mi nije jasno kako se nešto gdje više nema profila a ni podataka o IP adresama uopće može vještačiti.  Ostatak argumenata je prijava te osobe u obliku on je meni prijetio da će me ubiti i kao svjedoke predložila svoga brata i prijateljicu (s kojima je veze nemam čak od brata nikada nisam ni broj telefona imao). Vještak već 2 put ne dolazi na sud na sudski poziv a ja plaćam ročišta. E sad  da stvar bude ljepša sud me želi kazniti po 129 stavak 3 jer oni tumače da sam ja tu osobu duže vrijeme stavljao u težak položaj. Nadalje ta osoba me prijavila za u 2011 i 2012 godini (par mjeseci razmaka) a državno odvjetništvo po xy put izmjenilo optužnicu i traži da se inkriminacijsko razdoblje stavi od 2009 do 2012. I sud je tako i naveo u zapisniku. Kako je to moguće? Ako me taj netko prijavio za 2011 i 2012 da se inkriminacija stavlja i 2009 i to da u ispitivanju svjedoka nitko nigdje to nije ni spomenuo. Već sam očajan od ovoga svega jer traje 11 godina skoro a nema kraja na vidiku. Molim Vas za savjete jer ovo me jako koći u životu jer nema na vidiku ni potvrde o nekažnavanju. Što da radim? Sud se vodi u Ilici u Zagrebu 

 

Hvala unaprijed.

uređeno: od meki_zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 06. 07. 2022. u 14:42, meki_zg je napisao:

Pozdrav svima, 

molio bih iskusne pravnike forumaše za savjet jer sam više očajan oko svog slučaja. Naime 2011 godine u prosincu mjesecu prijavljen sam za navodnu prijetnju. Ista osoba je podnjela prijavu ponovno i u travnju 2012. Tada su me strpali u istražni zatvor. Prijetnje se svode na prijavu sa navodnog FB profila koji nije vještaćen do 2018 godine kada više nije ni postojao (taj profil je netko obrisao još dok sam bio u pritvoru)  pa mi nije jasno kako se nešto gdje više nema profila a ni podataka o IP adresama uopće može vještačiti.  Ostatak argumenata je prijava te osobe u obliku on je meni prijetio da će me ubiti i kao svjedoke predložila svoga brata i prijateljicu (s kojima je veze nemam čak od brata nikada nisam ni broj telefona imao). Vještak već 2 put ne dolazi na sud na sudski poziv a ja plaćam ročišta. E sad  da stvar bude ljepša sud me želi kazniti po 129 stavak 3 jer oni tumače da sam ja tu osobu duže vrijeme stavljao u težak položaj. Nadalje ta osoba me prijavila za u 2011 i 2012 godini (par mjeseci razmaka) a državno odvjetništvo po xy put izmjenilo optužnicu i traži da se inkriminacijsko razdoblje stavi od 2009 do 2012. I sud je tako i naveo u zapisniku. Kako je to moguće? Ako me taj netko prijavio za 2011 i 2012 da se inkriminacija stavlja i 2009 i to da u ispitivanju svjedoka nitko nigdje to nije ni spomenuo. Već sam očajan od ovoga svega jer traje 11 godina skoro a nema kraja na vidiku. Molim Vas za savjete jer ovo me jako koći u životu jer nema na vidiku ni potvrde o nekažnavanju. Što da radim? Sud se vodi u Ilici u Zagrebu 

 

Hvala unaprijed.

Stavlja Vam se na teret kazneno djelo po KZ/97 (kazna zatvora do 3 godine) s rokom zastare od 10 godina ( po KZ/11), tako da je moguće da su sva KD otišla u zastaru. Što se tiče inkriminacije za 2009. pa do 2012. prijedlog za progon po čl. 47. ZKP/97 se podnosi u roku od 3 mj. od saznanja za kazneno djelo i počinitelja. Ukoliko je osoba koja Vas je prijavila 2012. znala da ste joj upravo Vi prijetili i 2009. i tek tada Vas prijavila, tada nije moguće voditi postupak za to kazneno djelo, odnosno sud bi trebao donijeti presudu kojom se optužba odbija. Svakako si uzmite branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Sud tumaći da imaju pravo na 10+2 godine jer je kao prvostupanjska presuda donesena do 2013 godine. Meni to nema nikakvog smisla. Retrogtradno da me terete za događaje koje nitko nije prijavio u ta 3 mjeseca i da sud još to i prihvaća. S druge strane da me se sudi po težem članku i zakonu po mene i da se već nekoliko mjenja optužnica. Sve je započelo sa 129 st3 KZ 97 a onda valjda kad su vidjeli da su možda već i u zastari mjenjaju u 19 st2 kažnjivo po st3. Nije mi jasno da se samo tako može ići na štatu okrivljnika jer se koliko znam uvijek primjenjuje blaži zakon i mjera i dubio pro reo načelo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija