Jump to content

Dvojno državljanstvo (Čile)


povratnik78

Preporučene objave

Poštovani, 

u braku sam sa stranom državljankom porijeklom iz Čile-a, oboje živimo u Hrvatskoj već preko 6 godina, ona ima odobren trajni boravak i sad razmišljamo o tome da zatraži Hrvatsko državljanstvo.

U Čileanskoj ambasadi su nas upozorili da su dobili prijave od nekih svojih državljana koji su u istoj situaciji prema kojima im u Petrinjskoj nisu odobrili dvojno državljanstvo, tj. uvjetovali su odobravanje statusa Hrvatskog državljanina odricanjem Čileanskog državljanstva.

Molim da mi pojasnite da li za to ima zakonske podloge, i da li je itko čuo za takvu praksu. 

Isto tako smo čuli da Hrvatska ambasada u Čileu izdaje Hrvatske putovnice (dakle dobijaju Hrvatsko državljanstvo) svim osobama koje imaju Čileansko državljansvo, i koje su u braku s Hrvatskim državljaninom, a žive u Čileu.

 ...isto tako molim da mi pojasnite da li za to ima zakonske podloga, i da li itko čuo za išta slično.

 

Unaprijed hvala.

 

uređeno: od povratnik78
greška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala puno na odgovoru, ako netko iz pravne struke molim vas može odgovoriti na pitanje, dakle :

u braku sam sa stranom državljankom porijeklom iz Čile-a, oboje živimo u Hrvatskoj već preko 6 godina, ona ima odobren trajni boravak i sad razmišljamo o tome da zatraži Hrvatsko državljanstvo.

U Čileanskoj ambasadi su nas upozorili da su dobili prijave od nekih svojih državljana koji su u istoj situaciji prema kojima im u Petrinjskoj nisu odobrili dvojno državljanstvo, tj. uvjetovali su odobravanje statusa Hrvatskog državljanina odricanjem Čileanskog državljanstva.

Molim da mi pojasnite da li za to ima zakonske podloge, i da li je itko čuo za takvu praksu. 

Unaprijed hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija