Jump to content

Darovni ugovor u FBIH


Kiky1980

Preporučene objave

Sa roditeljima sam potpisala darovni ugovor. Bratu je otac napisao u testamentu da mu ostavlja kucu i vikendicu. Moj ugovor o poklonu i ovo sto bi brat trebao da dobije je priblizno iste vrijednosti. Ipak nisam skroz sigurna da li moj brat moze ponistiti moj darovni ugovor. Sto se nistavosti ugovora tice, da li on moze ponistiti darovni ugovor? Notar mi kaze da moze traziti nuzni dio ali to je 1/4 a ovako ce dobiti 1/2 (s obzirom da je otac podijelio nekretnine na dva priblizno jednaka dijela). Dakle pitanje je da li brat moze traziti nistavost darovnog ugovora i na kojoj osnovi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brat uvijek može tražiti, pitanje je dal' će uspjeti :)


Kod nasljeđivanja kad postoji testament - sve odlazi osobi kojoj je napisano u testamentu, a jedini tko može pobijati taj testament ste Vi (ili drugi zakonski nasljednici, npr. druga djeca ili supruga Vašeg oca) - na način da tražite svoj nužni dio. Tek onda bi se gledao Vaš ugovor o darovanju pa bi se shvatilo da ste već dobili svoj dio :). 

 

Da skratim - u trenutačnoj situaciji brat ne može pobijati Vaš ugovor o darovanju. 

 

*postoji mogućnost da su zakoni u BiH drugačiji od hrvatskih

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Bonaparte je napisao:

Brat uvijek može tražiti, pitanje je dal' će uspjeti :)


Kod nasljeđivanja kad postoji testament - sve odlazi osobi kojoj je napisano u testamentu, a jedini tko može pobijati taj testament ste Vi (ili drugi zakonski nasljednici, npr. druga djeca ili supruga Vašeg oca) - na način da tražite svoj nužni dio. Tek onda bi se gledao Vaš ugovor o darovanju pa bi se shvatilo da ste već dobili svoj dio :). 

 

Da skratim - u trenutačnoj situaciji brat ne može pobijati Vaš ugovor o darovanju. 

 

*postoji mogućnost da su zakoni u BiH drugačiji od hrvatskih

 

Moji roditelji su se dogovorili a i ja sam rekla da se necu zaliti, jedino ako meni brat nesto uspije pokvariti. Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ludi_naučnik je napisao:

Dobar dan, da se nadovežem na temu, zanima me da li se darovni ugovor u Federaciji BiH mora napraviti kod notara ili mogu ja lično napraviti ugovor i ovjeriti u opštini?

Ja sam isla kod notara. Nesto govore da ne mora notar i da je bila neka presuda vrhovnog suda da ne mora ali meni to zvuci neizvjesno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija