Jump to content

Nemogućnost dolaska na sud


Neznalac22

Preporučene objave

Naime prije 9 mjeseci "pao" sam sa paketićem speeda, 0.8 g; te sam sad zvao Općinski sud da vidim u kojem je dijelu procesa. Rekli su mi da je prekršaj stigao do sutkinje ali još nije ništa rađeno na njemu. E sad ja studiram u inozemstvu te sam ovo ljeto prekrcan obvezama na faksu tako da nisam planirao doći tu, eventualno ako sve riješim na par dana a to ne znam hoće li biti. Moje pitanje je kako sročiti mail/pismo uz ove okolonosti da to izgleda kako treba. Te drugo pitanje, ima li sutkinja pristup prelasku granica u slučaju da dodjem na tih par dana da se ne bih zeznuo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem, no zanima me mogu li se ja npr. dogovorit s njom kad ću bit ovdje, odnosno kada mogu uopće fizički prisustvovati suđenju? Konkretno bih naveo nešto tipa: "Pošto studiram u inozemstvu te zbog istih obaveza, tek sam u mogućnosti biti na sudu za zimske praznike sa 2022. na 2023. (I sada bih tu naveo još i datume točne). Jel' to ok? Hvala na brzom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno sutkinja će ti to uvažiti i dogovoriti raspravu u tom periodu, ali nisu dužne to napraviti pa ovisi o njima.

 

Također uzmi u obzir da je to prekršajni sud moraš uzeti u obzir da ti moraš biti na svakoj raspravi (ako će se predlagati saslušanje svjedoka i slično).

 

Uvijek imaš opciju napisati pisanu obranu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima smisla. Nego sad dolazim do drugog "problema", naime sa adrese mog prebivališta na koje treba doć pismo moja majka koja živi sama upravo se seli. E sad ja sam mislio poslati mail kako studiram vani tako da  nisam ovdje te da mi trenutno nikog nema na adresi prebivališta, tako da bih zamolio poštovanu sutkinju da mi poštu šalje na recimo bratićevu adresu. I onda bih pričekao da mi bratić javi kad je stiglo pismo pa bih napisao pismenu obranu. Jel' to izvedivo? Hvala vam svima na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Neznalac22 je napisao:

Razumijem, no zanima me mogu li se ja npr. dogovorit s njom kad ću bit ovdje, odnosno kada mogu uopće fizički prisustvovati suđenju? Konkretno bih naveo nešto tipa: "Pošto studiram u inozemstvu te zbog istih obaveza, tek sam u mogućnosti biti na sudu za zimske praznike sa 2022. na 2023. (I sada bih tu naveo još i datume točne). Jel' to ok? Hvala na brzom odgovoru!

Možeš se dogovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija