Jump to content

Mogućnost zapljene


Luna33

Preporučene objave

Zanima me.

Naime imam pravomoćnu sudsku presudu staru 6 godina .Na niti jedan način ne mogu naplatiti dugovanje.Osoba je u blokadi s računom,nema na sebi nekretnine i pokretnine,prepisao je sve na suprugu.Zanima me dali mogu na račun te presude pokrenuti ovrhu stvari u domu u kojem živi.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokretanje, takse, procjene, odvjetnika, izvršitelja sve to mora ovrhovoditelj platiti kod svake pojedine radnje, ali sve te troškove naplaćuje od ovršenika ako ima taj primjerena sredstva i imovinu.

Od pokretnih stvari u kući samo se ne mogu plijeniti stvari osnovnih životnih potreba i to frižider, šporet, odjeća, krevet, a ostalo sve kao što su laptop, televizor, kosilice i gotovo sav alat iz garaže i sl. i uopće se ne pita dali su te stvari od ostalih ukućana, te nakon zapljene oni moraju dokazivati da su to njihove stvari da bile izuzete i to jasnim dokazima tipa račun na ime i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 07. 2022. u 13:08, Luna33 je napisao:

Zanima me.

Naime imam pravomoćnu sudsku presudu staru 6 godina .Na niti jedan način ne mogu naplatiti dugovanje.Osoba je u blokadi s računom,nema na sebi nekretnine i pokretnine,prepisao je sve na suprugu.Zanima me dali mogu na račun te presude pokrenuti ovrhu stvari u domu u kojem živi.

 

Rijetko se itko naplati od prodaje rabljenih stvari. Možete pokušati, ali pazite da si nestvorite još jedan trošak, a ne možete se naplatiti niti  za prvi. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 07. 2022. u 13:35, ivistipe je napisao:

Mogu, bez obzira na vlasništvo stana zato jer tu ima prebivalište.

Prijavljeno prebivalište uopće nije uvjet za predlaganje ovrhe na pokretnini.

Dana 19. 07. 2022. u 13:08, Luna33 je napisao:

prepisao je sve na suprugu

Da li ste razmišljali o pobijanju pravnih radnji dužnika ukoliko Vam nisu protekli rokovi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, ivistipe je napisao:

Ako ga ovrhovoditelj predloži itekako se mogu zaplijeniti sve pokretne stvari koje nisu nužne za život na adresi kojoj ovršenik stanuje 

Ma uopće nije bitno gdje stanuje ili gdje je prijavljen bilo da prebivalištem ili boravištem, već je bitno gdje ovrhovoditelj predlaže sudu provedbu ovrhe na pokretninama s obzirom da ima saznanja da na toj adresi ovršenik ima pokretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Ma uopće nije bitno gdje stanuje ili gdje je prijavljen bilo da prebivalištem ili boravištem, već je bitno gdje ovrhovoditelj predlaže sudu provedbu ovrhe na pokretninama s obzirom da ima saznanja da na toj adresi ovršenik ima pokretnine.

Televizor, laptop, garažnim alat i druge vrijedne stvari za svakodnevnu upotrebu sigurno ovršenik drži na drugoj adresi a ne tamo gdje stanuje????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ivistipe je napisao:

Televizor, laptop, garažnim alat i druge vrijedne stvari za svakodnevnu upotrebu sigurno ovršenik drži na drugoj adresi a ne tamo gdje stanuje????

Ovo je pravni forum gdje se ne bavimo pukim nagađanjem, a kad već navodite, vrlo često ovršenici u strahu od najavljene pljenidbe svoje pokretnine izmještaju na druge lokacije kako bi se zaštitili od ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija