Jump to content

Ostavinska rasprava


Dalmatinka_M

Preporučene objave

Poštovanje!

Molim odgovor na slijedeće:

Nakon smrti sestre,njeni nasljednici su majka,brat i sestra!

Znam da roditelj nasljeđuje polovicu,a ostali (u ovom slučaju dvoje),ostalu polovicu.

Šta ako majka na ostavinskoj kaže da svoj dio nasljedstva (1/2) želi  ostaviti sinu.Da li sestra to može negirati i ne složiti se s tim ili ne može ?!

Hvala i lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Dalmatinka_M je napisao:

Poštovanje!

Molim odgovor na slijedeće:

Nakon smrti sestre,njeni nasljednici su majka,brat i sestra!

Znam da roditelj nasljeđuje polovicu,a ostali (u ovom slučaju dvoje),ostalu polovicu.

Šta ako majka na ostavinskoj kaže da svoj dio nasljedstva (1/2) želi  ostaviti sinu.Da li sestra to može negirati i ne složiti se s tim ili ne može ?!

Hvala i lp.

Može se ne složiti s time,može i pokrenut sudsku parnicu,ali ništa nece dobiti s time,jer je vec dobila svoj nužni dio.

Vaša majka može svoj dio dat kome god želi,to je njezino pravo,i niko to nemoze osporit.

Ali kao sto sam napisao,može pokušat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem!

Da pitam još nešto, vezano za isto već gore navedenu situaciju!

S obzirom da imovina umrle sestre nije točno definirana,već samo kao 1/4 svega (davno-iza smrti joj oca ) i da su godinama svi troje isto koristili (majka,umrla sestrai brat),a druga sestra nije imala niti pristup istoj,kao što je od strane istih bila onemogućena u diobi svoje 1/4 vlasništva.

Pitanje!

Da li se na ostavinskoj umrle sestre,druga sestra može pozvati na blokadu naslijeđene imovine pok.sestre dok se ne uradi dioba prethodnog nasljedsva da se točno utvrdi koja imovina pripada u 1/4  nasljedstva umrle?!

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija