Jump to content

solidarni ovršenici


mare1006

Preporučene objave

pozdrav!

imam pravomoćnu i ovršnu presudu u čijoj je izreci utvrđeno da su tuženici solidarno dužni platiti određeni iznos i sada želim protiv njih pokrenuti ovrhu.

 

obojica ovršenika imaju poslovne udjele u više različitih društava, a jedan ima i motorno vozilo pa bih to uzela kao predmet ovrhe. Uz to bih za obojicu stavila i ovrhu na novčanim sredstvima. 

 

zna li netko (ili još bolje ako ima šprancu) kako se piše prijedlog za ovrhu kad su ovršenici solidarni i kad se ovrha traži na više predmeta? hvala!

uređeno: od mare1006
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 27. 07. 2022. u 16:26, Borbena7 je napisao:

Ovo vam neće proći, jer prije svega trebate pokušati ovrhu na novčanim sredstvima obojice.

 

Dana 27. 07. 2022. u 17:02, mare1006 je napisao:

laik sam pa mi i nije najjasnije. Znači, ovrha po računima bi se mogla provesti samo putem FINA-e, a ostalo putem suda ili?

i ne spada li čl. 285. u ovrhu na temelju vjerodostojne isprave?

možete mi možda malo rastumačiti ovo, tj kako se postupa? hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, Bonaparte je napisao:

Morate prvo predati zahtjev za izravnu naplatu na FINA-u. Tek ako od FINA-e dobijete informaciju da su obojici blokirani računi, tek onda možete(i morate) mijenjati sredstvo ovrhe. 

hvala na odgovoru.

 

znate li možda kako bi izgledao prijedlog za ovrhu kojim bi bila obuhvaćena oba ovršenika (s obzirom da se radi o solidarnim dužnicima) ako ne bih išla na ovrhu po računu, već na udjelima i motornim vozilima? navodi li se prvo jedan ovršenik i predmeti ovrhe pa drugi ovršenik i predmeti ovrhe, ili kako? špranca bi bila super ako je ikako moguće. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija