Jump to content

Etaziranje i prijetnja oruzjem


DrAnte

Preporučene objave

Suvlasnik sam kuce koju sam naslijedio sa stricem i htio bi etazirati.

Stric koji je drugi suvlasnik kaze da ce me ubiti ako dodjem tamo. Kaze da ta kuca mora biti njegova 1/1 iako smo skupa naslijedili i on nema nikakve osnove da tu kucu prisvoji.

1.

Kuca glasi na pokojne vlasnike, mogu li ja sam pokrenuti ispravni postupak bez da on to potpise?

2.

Kako da ga tuzim za etaziranje kad ne mogu dovesti geodeta da sve izmjeri i da napise prijedlog moguce geometrijske diobe? Ako ja i geodet dodjemo, stric ce izletjeti sa sjekirom.

Mogu li ga ja tuziti za etaziranje bez da predlozim nacin, nego da sud posalje svog vjestaka koji ce uz pratnju policije izmjeriti kucu i okucnicu, a zatim predloziti nacin etaziranja?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , DrAnte je napisao:

Suvlasnik sam kuce koju sam naslijedio sa stricem i htio bi etazirati.

Stric koji je drugi suvlasnik kaze da ce me ubiti ako dodjem tamo. Kaze da ta kuca mora biti njegova 1/1 iako smo skupa naslijedili i on nema nikakve osnove da tu kucu prisvoji.

1.

Kuca glasi na pokojne vlasnike, mogu li ja sam pokrenuti ispravni postupak bez da on to potpise?

2.

Kako da ga tuzim za etaziranje kad ne mogu dovesti geodeta da sve izmjeri i da napise prijedlog moguce geometrijske diobe? Ako ja i geodet dodjemo, stric ce izletjeti sa sjekirom.

Mogu li ga ja tuziti za etaziranje bez da predlozim nacin, nego da sud posalje svog vjestaka koji ce uz pratnju policije izmjeriti kucu i okucnicu, a zatim predloziti nacin etaziranja?

 

Vi ste znači suvlasnik 50:50,sa stricem.

Vas stric nema nikakva prava vama onemogućavat pristup nekretnini,vi imate apsolutno ista prava korištenja nekretnine u omjerima vaseg suvlasničkog dijela.

Prvo možete pokrenuti vlasničku tužbu za predaju u suposjed nekretnine, možete stricu napravit velike troškove sudskog postupka.

Možete i pokrenuti postupak etažiranja naravno,ako se nekretnina može podijeliti u idealnim dijelovima.

Uglavnom,potpuno vas razumijem,vi napravite kako vama odgovara,a stric neka priča sta hoce,ali mu nece biti svejedno kada ce morat platit troškove suda.

Možete i doći s geodetom ,ako bude problema,tada može biti i prisutna policija,pa se sve ljepo u miru napravi.

A vas stric može pričati sta hoce,i samo hrabro idite naprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija