Jump to content

Kupnja nekretnine na kojoj je hipoteka


sandrakovac

Preporučene objave

Bok,

pronasli smo kucu koja nam se jako svida ali kao teret u katastru ima
 

Zaprimljeno 20.01.2013. broj Z-XXX/11.

Na temelju Ugovora o kreditu broj:XXXXXXXXXX od 13. siječnja 2013. solemniziran pod brojem XXXXXXX/11. uknjižuje se pravo zaloga na nekretnine u A i to na kč.br. XXXXXX za iznos od 30.000,00 EUR-a

Znam da je kupnja kuce na kojoj je teret dosta rizicna i zanimaju me najbolje opcije.

Kuca se prodaje za 60 000 eura i definitivno bi bilo najidealnije kad bi prodavatelj podmirio preostali iznos nekretnine i na taj nacin ocistio nekretninu od tereta, ali mislim da to nije opcija.

Takoder, nekretnina nije ni upisana u katastar pa mi nije jasno ni na koju foru se i na prvom mjestu dobila hipoteka na tu nekretninu.

Puno je tu problema, kuca nam se previse svida pa me zanimaju sve opcije i nekakvo okvirno trajanje procesa (ako se to zna jer pretpostavljam da je to postupak koji traje).

Unaprijed hvala svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sandrakovac je napisao:

Bok,

pronasli smo kucu koja nam se jako svida ali kao teret u katastru ima
 

Zaprimljeno 20.01.2013. broj Z-XXX/11.

Na temelju Ugovora o kreditu broj:XXXXXXXXXX od 13. siječnja 2013. solemniziran pod brojem XXXXXXX/11. uknjižuje se pravo zaloga na nekretnine u A i to na kč.br. XXXXXX za iznos od 30.000,00 EUR-a

Znam da je kupnja kuce na kojoj je teret dosta rizicna i zanimaju me najbolje opcije.

Kuca se prodaje za 60 000 eura i definitivno bi bilo najidealnije kad bi prodavatelj podmirio preostali iznos nekretnine i na taj nacin ocistio nekretninu od tereta, ali mislim da to nije opcija.

Takoder, nekretnina nije ni upisana u katastar pa mi nije jasno ni na koju foru se i na prvom mjestu dobila hipoteka na tu nekretninu.

Puno je tu problema, kuca nam se previse svida pa me zanimaju sve opcije i nekakvo okvirno trajanje procesa (ako se to zna jer pretpostavljam da je to postupak koji traje).

Unaprijed hvala svima.

Dogovorite sa založnim vjerovnikom i prodavateljem da preuzmete otplatu kredita, kojeg onda možete odmah i vratiti i tražiti brisanje zabilježbe. Prodavatelju onda isplatite samo razliku cijene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, legalex je napisao:

Dogovorite sa založnim vjerovnikom i prodavateljem da preuzmete otplatu kredita, kojeg onda možete odmah i vratiti i tražiti brisanje zabilježbe. Prodavatelju onda isplatite samo razliku cijene

Zasto bi pobogu ista preuzimali i petljali kad moze jednostavno? Duznik ide u banku izvaditi pismo namjere, kupci isplate novac na racun u pismu namjere te im banka po isplati izda brisovno ocitovanje s kojim se brise teret u gruntovnici. Ostatak razlike prodajne cijene na racun prodavatelja i bok. Sve se zavrsi brzo.

Veci je problem to sto kuca nije ucrtana. Prvo treba trazit od prodavatelja da ucrta kucu, da vam pokaze dokument kojim se potvrduje da je kuca legalna (uporabna ili rjesenje o izvedenom stanju) i onda treba vidjet je li sta mijenjano u odnosu na gradevinsku da ne bi bilo kasnije veselja.

Kod gradnje kuce, hipoteka moze ic na zemljiste iako na njemu nema tad jos kuce tako da nije cudno da je upisana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Miran89 je napisao:

Zasto bi pobogu ista preuzimali i petljali kad moze jednostavno? Duznik ide u banku izvaditi pismo namjere, kupci isplate novac na racun u pismu namjere te im banka po isplati izda brisovno ocitovanje s kojim se brise teret u gruntovnici. Ostatak razlike prodajne cijene na racun prodavatelja i bok. Sve se zavrsi brzo.

 

Možda sam se nejasno izrazio, ali to je suština na što sam mislio kad sam rekao da se dogovore s vjerovnikom i prodavateljem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 08. 2022. u 13:42, Miran89 je napisao:

Zasto bi pobogu ista preuzimali i petljali kad moze jednostavno? Duznik ide u banku izvaditi pismo namjere, kupci isplate novac na racun u pismu namjere te im banka po isplati izda brisovno ocitovanje s kojim se brise teret u gruntovnici. Ostatak razlike prodajne cijene na racun prodavatelja i bok. Sve se zavrsi brzo.

Veci je problem to sto kuca nije ucrtana. Prvo treba trazit od prodavatelja da ucrta kucu, da vam pokaze dokument kojim se potvrduje da je kuca legalna (uporabna ili rjesenje o izvedenom stanju) i onda treba vidjet je li sta mijenjano u odnosu na gradevinsku da ne bi bilo kasnije veselja.

Kod gradnje kuce, hipoteka moze ic na zemljiste iako na njemu nema tad jos kuce tako da nije cudno da je upisana.

Hvala puno. Upravo ovako cemo i napraviti.

Jedno potencijalno blesavo pitanje, koliko bi otprilike trajalo to ucrtavanje kuce? Prodavatelj ima sve papire, trebali bi k geodeti po elaborat za evidentiranje podataka o zgradama i onda se prema tome upisuje u katastar? 
Koliko taj proces otptilike traje? Znam da ovisi o mnogo toga ali okvirno barem otprilike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija