Jump to content

Etažiranje kuće na nekoliko stanova


HrvojeZG00

Preporučene objave

Pozdrav svima, nadam se da sam temu otvorio u dobroj rubrici. Trenutno razmišljam o kupnji jedne kuće u u užem centru Zagreba, koju bih podijelio na 3 ili 4 stana. Kuća nema garažno mjesto (ima uporabnu dozvolu), pa me zanima da li je moguće napraviti takvo etažiranje s obzirom na nemogućnost garažnog mjesta?

 

Unaprijed hvala,

Hrvoje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi bi trebali na osnovu etažnog elaborata zatražtiti Potvrdu o samostalnim uporabnim cjelinama na osnovu čl. 73.st 3. Zakona o vlasništvu. Predmet izdavanja te potvrde koja vam je potrebna za provedbu u gruntovnici nije usklađenost sa pp, odnosno gupom. 

Ukoliko ishodite Potvrdu u gradskom uredu za prostorno uređenje nema smetnji. To je moje mišljenje. Da se prilikom izdavanja potvrde ne utvrđuje usklađenost sa planovima, već samo navedeno iz gore spomenutog članka. 

aaa, skroz sam fulao, vi bi izvodili radove pa tako podijelili kuću. Onda važi za PGM

Ispričavam se, nisam pročitao do kraja 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, mutavi je napisao:

Vi bi trebali na osnovu etažnog elaborata zatražtiti Potvrdu o samostalnim uporabnim cjelinama na osnovu čl. 73.st 3. Zakona o vlasništvu. Predmet izdavanja te potvrde koja vam je potrebna za provedbu u gruntovnici nije usklađenost sa pp, odnosno gupom. 

Ukoliko ishodite Potvrdu u gradskom uredu za prostorno uređenje nema smetnji. To je moje mišljenje. Da se prilikom izdavanja potvrde ne utvrđuje usklađenost sa planovima, već samo navedeno iz gore spomenutog članka. 

aaa, skroz sam fulao, vi bi izvodili radove pa tako podijelili kuću. Onda važi za PGM

Ispričavam se, nisam pročitao do kraja 

Toga sam se i bojao, hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija