Jump to content

Nasljedstvo u Bosni i Hercegovini, odricanje prava


Vesna83

Preporučene objave

Otac umro prije 6 mjeseci, živio i umro u BiH. Majka, ja, sestra i brat smo u Hrvatskoj, jedna sestra je u BiH. Pošto je od smrti oca prošlo već 6mj, sa suda su zvali sestru koja živi u BiH da se predmet mora riješavati tj. kuća. Ja se želim odreći prava odlučivanja i svega vezanoga za to, znači ne želim imati ništa s tim, što god se brat i sestre dogovore slažem se. Da li moram napravit izjavu kod javnog bilježnika i da li ona vrijedi u BiH? Znači ne želim uopće ništa s tim imati. Oni neka se dogovaraju kako god. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
Dana 12. 09. 2022. u 7:10, Vesna83 je napisao:

Otac umro prije 6 mjeseci, živio i umro u BiH. Majka, ja, sestra i brat smo u Hrvatskoj, jedna sestra je u BiH. Pošto je od smrti oca prošlo već 6mj, sa suda su zvali sestru koja živi u BiH da se predmet mora riješavati tj. kuća. Ja se želim odreći prava odlučivanja i svega vezanoga za to, znači ne želim imati ništa s tim, što god se brat i sestre dogovore slažem se. Da li moram napravit izjavu kod javnog bilježnika i da li ona vrijedi u BiH? Znači ne želim uopće ništa s tim imati. Oni neka se dogovaraju kako god. 

Nitko nije odgovorio  na upit da li ovjerena izjava o odricanju  imovine u BiH a dana kod JB u Hrvatskoj vrijedi u Bih?

Po meni vrijedi , amerikanac je može dati u americi, australac u australiji itd...ali nisam siguran.Zna li netko sa sigurnošću da se ne mora dati izjava o odricanju pred notarom u Bih?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, ima2 je napisao:

Nitko nije odgovorio  na upit da li ovjerena izjava o odricanju  imovine u BiH a dana kod JB u Hrvatskoj vrijedi u Bih?

Po meni vrijedi , amerikanac je može dati u americi, australac u australiji itd...ali nisam siguran.Zna li netko sa sigurnošću da se ne mora dati izjava o odricanju pred notarom u Bih?

Javne isprave iz RH vrijede u BiH i obrnuto - Sporazum između vlade BiH, vlade FBiH i vlade RH o pravnoj pomoći u građanskim i krivičnim stvarima sa posebnim dodatkom Član 18.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Borbena7 je napisao:

Samo postojanje ovakve isprave ne znači da ona ima pravni učinak.

 

Mislio  sam radi velike udaljenosti mnogih iseljenih Hrvata  da može tako?

Pretpostavjaam da ne bi morali dolaziti u RH  ti udaljeni iseljenici , da mogu dati takvu izjavu u konzulatima i veleposlanstvu RH u tim državama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija