Jump to content

Susjedov krov se urušava na moj


neiskusan

Preporučene objave

Starije kuće na otoku, jednim zidom se dotiču moja dvokatnica i susjedova trokatnica. Sa ruba krova trokatnice prema nama odlamaju se komadi betona veličine pune cigle koji padaj na moj krov, lome crijepove, izvijaju moj oluk u kojem zaostaju. Prijeti pad oluka na otvorene žice struje što prolaze visinom prvog kata. Suvlasnici trokatnice braća i sestre međusobno posvađani. 

Od posljednjeg urušavanja je prošlo oko mjesec i pol dana.
Sve su tanji izgledi da će oni (hitno ili uopće) sanirati štetu na mojoj kući, kada godinama niti svoj krov nisu popravili na vrijeme. Ako sam krenem u popravak, kako unaprijed pravno osigurati dokaze za sve izgledniji sudski spor? Na što trebam posebno paziti?
Da, poslikao sam sve.
Da, usmeno smo razgovarali, kao slažu se ali "kriv je" samo brat iz potkrovlja jer "krov je njegov". Netočno.
Da, napismeno sam im u ruke dao kako su dužni popraviti štetu kod nas, bez njihova potpisa.
Nema reakcije preko mjesec dana.

Ima li gradska komunalna služba nadležnosti ovdje?
Kad sam organiziram popravak, na što trebam paziti kako bih kasnije tužbom ostvario naknadu troška? 
Kakvu tužbu trebam pokrenuti, mogu tužiti ovdje gdje živim ili isključivo kod suda 500km dalje gdje je kuća?
Trebam li prvo preko advokata, s povratnicom, tražiti da oni poprave štetu i u kojem roku? 
Što bih još mogao pokušati da izbjegnem višegodišnje sudovanje? 

Hvala na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija