Jump to content

"Prisiljavanje" na prodaju dijela nekretnine


Ana-anica

Preporučene objave

Poštovani, 
 Naslijedila sa od pokojnog (rođenog) oca dva stana, od svakog po jednu četvrtinu, a moja maćeha - očeva zakonita supruga od svakog stana po tri četvrtine. Sada ona hoće da otkupi moje dijelove ali ja ne želim prodati jer mi nudi malu cijenu. Ne žuri mi se ja bih čekala da cijene porastu, ali ona hoće što prije da ima 1/1 vlasništvo pa mi prijeti da će izvesti procijenitelja i prisiliti mi sudom da joj prodam po procjeni. Da li je to moguće obzirom da ona ima 3/4, a ja 1/4. Moj pokojni otac je stanove dao u najam tj. stanari su u njima i plaćaju najamninu - da li ugovore o najmu treba obnoviti...ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Ana-anica je napisao:

Poštovani, 
 Naslijedila sa od pokojnog (rođenog) oca dva stana, od svakog po jednu četvrtinu, a moja maćeha - očeva zakonita supruga od svakog stana po tri četvrtine. Sada ona hoće da otkupi moje dijelove ali ja ne želim prodati jer mi nudi malu cijenu. Ne žuri mi se ja bih čekala da cijene porastu, ali ona hoće što prije da ima 1/1 vlasništvo pa mi prijeti da će izvesti procijenitelja i prisiliti mi sudom da joj prodam po procjeni. Da li je to moguće obzirom da ona ima 3/4, a ja 1/4. Moj pokojni otac je stanove dao u najam tj. stanari su u njima i plaćaju najamninu - da li ugovore o najmu treba obnoviti...ili?

Možete i vi kupiti 3/4 od nje ako imate novaca,ali naravno ona je u povoljnijem položaju od vas.

I može pokrenuti razvrgnuće suvlasništva i tada stanovi idu na javnu dražbu,i onda ko ima novaca može kupiti sve,al ona je u jako dobrom položaju jer kupuje samo vaš dio,odnosno 1/4.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija