Jump to content

Uknjižba vlasništva


anonimno

Preporučene objave

Stiglo mi je rješenje općinskog suda da se moj prijedlog za uknjižbu vlasništva odbija jer navodno u kupoprodajnom ugovoru nije odgovarajuće opisan stan. Ja sam napisao u kupopr. ugovoru: "Stan na xxx katu označen brojem xxx u stamb. - posl. građ. sagrađenoj na z.č. xxx, sa pravom korištenja zajedničkih dijelova zgrade brojevi xxx i xxx. Stan je upisan u poduložak xxx, zk.uloška xxx k.o. xxx" Napominjem da je zgrada etažirana, referentica na općinskom sudu tvrdi da oni nemaju to upisano kao poduloške već da sam trebao napisati "Etaža xxx: udio xxx na zgradi"?! Na original z.k. izvatku piše baš poduložak broj. xxx kako sam i napisao u kupoprodajnom. Pa stan je etažiran ! Jel ima mogućnosti da mi se žalba usvoji ? Ako ne, što se događa ako mi prodavatelj novi aneks ugovora gdje bih napisao opis kako u gruntovnici kažu ne želi više potpisati ? Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam, nije mi jasno zašto ja moram napisati koji je udio na zgradi kad je to poduložak taj i taj - pa to piše na z.k. izvatku, a gđa. u gruntovnici tvrdi da to nije poduložak već etaža xxx - da se tako vodi kod njih ??!! Ne samo da sam ja zbunjen, već i djelatnice u banci pošto se hipoteka uknjižila i banka je napravila pravnu provjeru vlasničkog lista i rekla da je sve u redu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija