Jump to content

Kako do policijskog zapisnika


Trk32

Preporučene objave

Poštovani,
Ne znam jesam li u dobroj temi foruma, no:

Zanima me, na koji način doci do policijsko zapisnika za navedeno:

RH MUP, Policijska Uprava Šibensko-Kninskam, Policijska Postaja Šibenik s ispostavom Primošten
Predmet: Teška Krađa

Dobio sam "Potvrdu" u kojoj piše što je ukradeno.
No radi isplate štete sa strane osiguranja potreban mi je zapisnik. (Tbi trebalo pisati da je razbijeno xy, vrata, itd.)
Kada njih zovem, kažu da zovem državno odvjetništvo jer se to radi o "KU", državno odvjetništvo me šalje negdje dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali su ti u potvrdi napisati i te elemente, jer ništa drugo ne možeš dobiti. Od zvanja nikakve koristi, pošalji (policiji) pisani zahtjev da ti izdaju potvrdu s tim elementima koji ti trebaju za naplatu osiguranja, pa moraju ili to napraviti ili ti pisano odgovoriti zašto neće (rok im je 30 dana), a onda ćeš eventualno razmišljati o daljnjim koracima.

A i osiguranje ima svoj dio posla. Jesi li ih odmah zvao i jesu li izlazili oni u procjenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, u potvrdi piše samo što je otuđeno.
Osiguranju su predani papiri prije 15 dana (3-4 dana nakon očevida), a to bi isto što prije trebalo riješiti.

Bitan im je policijski zapisnik radi materijalne štete radi okolnosti su se brava i neke stvari morale promijeniti ranije jer bi sve ostalo otključano, što se tiće ukradenih stvari imaju popis stvari. Te bi to trebalo pisati u zapisniku (bio sam prisutan kada je osoba sa fotoaparatom govorila kolegi da šiše oštećenja na visini XY, pukuće brave na XY itd.)

Što se tiće samog osiguranja, praktički je sve riješeno osim policijskog detaljnog zapisnika u kojemu pise gdje je šta oštećeno i što je oštećeno...

uređeno: od Trk32
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 20. 10. 2022. u 20:30, drot13 je napisao:

Moraš zvati policijsku postaju čiji su policajci bili na očevidu. U Zagrebu su to dvije postaje. Znaš li o kojoj se radilo ili nam daš adresu da ti napišemo koju zoveš?

Postovani, da se dovezem na temu, evo nedavno sam imao prometnu i nisam kriv, dosla je policija i odradila ocevid. Sad me zanima dalje vezano za Zapisnik, kako da ga sto prije dobijem, ima li kakve sanse jer auto mi je u nevoznom stanju a zbog zapisnika mi osiguranje nece pokriti stetu. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija