Jump to content

Teretovnica na obiteljskoj kući


Hobbes

Preporučene objave

Pozdrav, imam jedan problem i stvarno ne znam kako da ga riješim. Moj otac želi ići u starački dom i prije nego što ode tamo, želi meni prepisati kuću.

Ja sam znao nešto da je on u prošlosti pokušao pokrenuti nekakav posao pa mu to nije uspjelo, ali sam mislio da je sve to riješeno. No, kada smo išli gledati u zemljišne knjige, tamo u teretovnici piše ovo:

„Primljeno: 11. 05. 1994.
Na temelju ovosudskog pravomoćnog rješenja br. ****/1994. od 06. 05. 1994. uknjižuje se pravo zaloga za iznos dinarske protuvrijednosti od 40.000,00 DEM sa 12 % kamate godišnje, za korist:

SAVA OSIGURANJE D.D.“

I nakon toga više ništa ne piše. Meni je otac rekao da se tu nije radilo o kreditu, nego se tu radilo o nečemu takvom da on nikad nije dobio novac na ruke, nego je kupio robu, a oni su to platili, a on im je tada trebao vraćati novce kada krene s radom. (Radilo se o tvornici nekakvih papuča, pa su bili kupljeni strojevi, materijali itd.) E sad, ispalo je da su mog oca neki ljudi nasamarili, te ništa od toga nije uspjelo i tvornica nije niti počela s radom. Tada su došli iz SAVA OSIGURANJA po naknadu tih dugova i odnijeli sve te strojeve i materijale koje je on kupio, pa je zato otac mislio da više nije dužnik. No, 2004. je bila ovrha, zato i piše u zemljišnim knjigama (ako se ide gledati povijesni pregled):

„Primljeno:23.07.2004. ****/04.
Na Temelju Rješenja o ovrsi Općinskog suda br. Ovro-***/04 od 23.07.2004. g., zabilježuje se ovrha utvrđenjem vrijednosti nekretnine, te prodajom i namirenjem ovrhovoditelja iz iznosa dobivenog prodajom.“

I odmah nakon toga piše:

„Zaprimljeno 16.11.2011. broj ****/11
Na temelju ovosudnog pravomoćnog Rješenja br.Ovr-**/08 od 07.09.2011.god., briše se zabilježba ovrhe.“  

Nakon toga se više nije ništa događalo. Ono što me zanima je, trebam li vratiti tih 40 000 DEM ako želim da se kuća prepiše na mene i je li moguće da je sve ovo otišlo u zastaru jer nitko nas više nije uopće kontaktirao u vezi ovoga.

 

P.S. Ako sam slučajno u krivoj temi napisao post, molim moderatore da ga prebace tamo gdje treba biti.

I ispričavam se svima na dugom postu, ne znam što mi je činiti i svaka pomoć je dobrodošla. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Hobbes je napisao:

Na Temelju Rješenja o ovrsi Općinskog suda br. Ovro-***/04 od 23.07.2004. g., zabilježuje se ovrha utvrđenjem vrijednosti nekretnine, te prodajom i namirenjem ovrhovoditelja iz iznosa dobivenog prodajom.“

Da li je predmet ovog spora bio taj iznos iz upisanog prava zaloga?

prije 15 sati , Hobbes je napisao:

Na temelju ovosudnog pravomoćnog Rješenja br.Ovr-**/08 od 07.09.2011.god., briše se zabilježba ovrhe.“  

Što kaže sadržaj ovog rješenja? Je li dug namiren u cijelosti?

prije 15 sati , Hobbes je napisao:

Nakon toga se više nije ništa događalo. Ono što me zanima je, trebam li vratiti tih 40 000 DEM ako želim da se kuća prepiše na mene i je li moguće da je sve ovo otišlo u zastaru jer nitko nas više nije uopće kontaktirao u vezi ovoga.

Treba napraviti uvid u spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija