Jump to content

Uručenje presude o prekršaju u prometu


zrmanjavikend

Preporučene objave

Pozdrav. 

Oglašen sam krivim presudom za prekoračenje brzine. 

Primio sam presudu u pošt sandučić ali zajedno sa dostavnicom, poštar nije ni zvonio. 

Rok za žalbu je 8 dana sudu u Zagrebu. 

Kada počinje isti rok jer mog potpisa nigdje nema?

Na praćenju pošiljaka pošte stoji da je pismo uručeno jučer ali dokaz sud o tome nema. 

 

Molim pomoć tko zna, hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, sivko je napisao:

Ti se žali na vrijeme kao da si dostavnicu i potpisao jer tko zna je je poštar smučkao.

Hvala svakako, ali ne vjerujem da je smućkao, više puta je prep pismo ubacio bez potpisa ali nije bilo povratnice.

Da li je sudu dokaz uručenja praćenje pošiljaka na HP ili sama dostavnica?

Kod mene je, prazna, ne popunjena, uz pismo u plavoj koverti...

Žaliti ću se na vrijeme ali ako je dostavnica mjerodavna a ne praćenje pošiljaka onda bi možda mogao čekati drugo uručenje, dobijem na vremenu itd...ne znam.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dostavnicu je mjerodavna ali postoji i potpis kod poštara na bijelom papiru da je dostava izvršena.Možda nije vidio da treba potpisati dostavnicu ako je imao više pisama.Ja poštarima ne bi previše vjerovao (može napisat odbio potpisati) tako da je upitno poslat će drugu presudu zato što ovu treba i vratit neotvorenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok,

"Prigovor na prekršajni nalog" , ali u roku od 8 dana, ako pise u 3 primjerka to i pisete tako, ako ne znate sastaviti odite kod odvjetnika, da Vas brani.

Nakon toga, ako uspije prigovor, Vas pozove prekrsajni sud , ali najbolje s odvjetnikom, jer on zna bolje Vas braniti , ali niste obavezni.

Ako opet bude protiv Vase volje, ide zalba na presudu Prekrsajnog suda, ako i to ne uspije idete na Ustavni Sud RH, ako se Vama isplati, zavisi sta pise u Vasoj presudi sadasnjoj i buducoj.

Sve najbolje za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija