Jump to content

Nista od kaznene prijave


DrAnte

Preporučene objave

Podnio sam kaznenu prijavu za prijetnje protiv osobe koja je vec prijetila prije par godina i tada je bila prijavljena za prijetnje.

 

Proslo je 3 mjeseca i nema ni traga ni glasa od dorha niti je policija pozvala mene ni prijetitelja.

 

Moze li se desiti da dorh stavi tu prijavu u ladicu i da to stoji godinama i da ne bude nista od procesuiranja? Koliko inace traje procesuiranje kaznene prijave za prijetnje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, DrAnte je napisao:

Ali ja nisam predao policiji, nego dorhu. Mozda je problem sto sam ja prijavio u dorhu u Zagrebu gdje zivim, a prijetitelj je iz Splita. Mozda je zato zapelo. Da li se moze desiti da oni njega posalju na sud, a da ja ne dobijem obavijest ili mora i meni i njemu doci poziv od policije?

Bok,

Imate pravo, nakon 60 dana, koji su vec prosli od Vase prijave= da Vi kao "ostecenik/ zrtva" koji ste podneli kaz.prijavu napisete preporuceni dopis Dorh-u u ZG da Vam napisu koji je tijek? Mozda je zapelo , jer je doticni u Splitu, pa ga tek tamo moraju na policiji ispitati itd. Ali Vam svakako Dorh ZG treba nakon Vaseg dopisa i odgovoriti.

Desi se da traje malo duze, ali ako nakon 6 mjeseci Dorh ne podigne optuznicu= nista od Vas prijave, nazalost. 

Doticni ce u svoju korist mozda i lagati , sto je njegovo pravo na ispitivanju pred policijom po ZKP u RH , pa je mozda i to razlog buduceg odbacaja. 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , DrAnte je napisao:

Nece lako negirati jer sam ga snimio kako prijeti da ce ubiti i zaklati.

Nego, nisam znao da ako dorh ne pokrene postuoak za 6 mjeseci onda sve propada. Morat cu onda otici tamo da ih pitam gdje je zapelo.

Da pitate, imate i pravo uvid u spis, a vecinom ce Vam usmeno odgovoriti u kojoj je fazi Vasa prijava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 12. 11. 2022. u 14:49, DrAnte je napisao:

Nece lako negirati jer sam ga snimio kako prijeti da ce ubiti i zaklati.

Nego, nisam znao da ako dorh ne pokrene postuoak za 6 mjeseci onda sve propada. Morat cu onda otici tamo da ih pitam gdje je zapelo.

Ako dorh u roku 6mj ne odluci o podizanju ili odbacivanju optuznice sto su po zakonu duzni napraviti podnesete prijavu višem državnom odvjetniku zbog zavlacenja postupka. 

ODO Zagreb info telefon za upite o stanju predmeta je 012053005 

To je direktan broj, ako nemate broj spisa pripremite oib i podatke, naci ce vas u sustavu i dati vam broj prijave za daljnje upite i radnje 👍

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija