Jump to content

Korištenje državnog prostora


Iggy9

Preporučene objave

Korisnik sam prostora na koji se upisala Država, pa me zanima ima li pravne osnove da mi se naplati korištenje prostora od trenutka upisa do sada (tj. retroaktivno). Radi se o više godina unazad, nikada nije sklapan nikakav ugovor i nikada nisu poslane nikakve uplatnice, iako su svi moji podaci bili dostavljeni i poznati (za što postoje i dokazi). Ukoliko za takvo što nema osnove, cijenio bih info na što se mogu pozivati. Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

RH je poslala zahtjev za mirno rješenje spora, te ukoliko se spor ne riješi podnijet će se tužba sudu. Traži se da preuzmem obvezu isplate naknade za korištenje za zadnjih pet godina, koja naknada mi prije nikada nije komunicirana, pozivaju se na ZOO, članci 1111. - 1120. Nadalje, od nedavno ispostavljaju mi se svaki mjesec uplatnice za korištenje prostora, no nema nikakvog ugovora koji bi regulirao prava i obveze. Ukoliko se mogu pozivati na neke pravne argumente da barem umanjim iznos za zadnjih pet godina, cijenim informacije. Nadalje, da li je u redu da mi se naplaćuje mjesečno najam bez ugovora, mislim da ZOO spominje pisani ugovor u tu svrhu, no na moje traženje ugovora nema odgovora. Hvala   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija