Jump to content

Zastara kredita


Krishni

Preporučene objave

Poštovani, molim vas za pomoć. Imam dug po nenamjenskom kreditu za koji je sudska pravomoćnost bila 2017. Bila je neko vrijeme ovrha na Fini po mojim računima, ali su je iz nekog razloga makli. Sada računi nisu blokirani, ali me svaki par mjeseci zovu iz neke firme za naplatu i pitaju kako bih mogla podmiriti dug. Rekli su mi da oni nisu otkupili dug od banke nego ih je banka zadužila da provjeravaju. Pošto svo ovo vrijeme nisam zaposlena, nisu se ni imali od čega naplatiti. Međutim, sada imam priliku za posao koji se radi nekoliko sati tjedno, ali uz prijavu. Ako me prijave i krene isplata na račun, a račun nije blokiran, zaustavlja li to tijek vremena za zastaru? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne. Inače ne postoji zaustavljanje zastare već prekid zastarnog roka, a nakon prekida zastara ponovno teče i to iz početka. Ukratko rečeno, nemojte računati na zastaru.

Da, mislila sam na prekid zastarnog roka. Da li ugovor o radu prekida zastarni rok? Zašto da ne računam za zastaru? Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Krishni je napisao:

Da li ugovor o radu prekida zastarni rok?

Ne.

prije 3 minuta, Krishni je napisao:

Zašto da ne računam za zastaru?

Zato što ovrhovoditelji paze da ne nastupi zastara, pa se redovno pokušaju naplatiti. A sa takvim radnjama ovrhovoditelja prekida se zastarni rok i nakon prekida teče iz početka, pa onda nastupi nakon 10. godina, ali samo ako u tom roku ovrhovoditelj opet ne prekine zastarni rok, jer nakon takvog prekida on opet teče, ali kako sam i rekla, iz početka teče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne.

Zato što ovrhovoditelji paze da ne nastupi zastara, pa se redovno pokušaju naplatiti. A sa takvim radnjama ovrhovoditelja prekida se zastarni rok i nakon prekida teče iz početka, pa onda nastupi nakon 10. godina, ali samo ako u tom roku ovrhovoditelj opet ne prekine zastarni rok, jer nakon takvog prekida on opet teče, ali kako sam i rekla, iz početka teče.

Do sada se nisu mogli naplatiti jer nemaju od čega. Htjela bi da tako i ostane. Ako odem raditi na ugovor koji mi donosi 1000 kn na račun koji nije blokiran, mogu li mi to uzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Krishni je napisao:

Do sada se nisu mogli naplatiti jer nemaju od čega. Htjela bi da tako i ostane.

Postoje ovrhe i na drugim predmetima i sredstvima osima ovrhe na novčanim sredstvima preko FINA-e. Mogu predložiti ovrhu na plaći, pokretninama...i tako prekidaju zastaru.

prije 11 minuta, Krishni je napisao:

Ako odem raditi na ugovor koji mi donosi 1000 kn na račun koji nije blokiran, mogu li mi to uzeti?

Isplata plaće mora biti sukladna ugovoru o radu, a pitanje je tko će Vam isplatiti plaću u iznosu od 1.000,00 kn mjesečno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Postoje ovrhe i na drugim predmetima i sredstvima osima ovrhe na novčanim sredstvima preko FINA-e. Mogu predložiti ovrhu na plaći, pokretninama...i tako prekidaju zastaru.

Isplata plaće mora biti sukladna ugovoru o radu, a pitanje je tko će Vam isplatiti plaću u iznosu od 1.000,00 kn mjesečno?

Nemam ni nekretnine ni pokretnine na sebi. A plaću od 1000 kn bi dobila za samo devet radnih sati tjedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija