Jump to content

Javni bilježnik ili sud


Zmaaj

Preporučene objave

Pozdrav,Imam par ovrha na fini. Na nekima piše izdavatelj javni bilježnik, a na nekima općinski sud. Zanima me ako su prijedlozi za ovrhe vidljivi na e sudovi i putem m pretinca mi dolaze obavijesti o različitim spisima, da li one čekaju pravomoćno rješenje suda da bi dospjele na finu? Jer neke koje su na fini i izdavatelj je javni bilježnik nisu bile na sudu, nego  je javni bilježnik donio pravomoćnu presudu ili? I zašto svi ovrhovoditelji ne idu putem javnog bilježnika jer mi se čini da je brže? Na sudu, od prijedloga, do pravomoćnog rješenja te potvrde istog pa do fine znalo mi je proći i 4do5 mjeseci?hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 59 minuta, Zmaaj je napisao:

da li one čekaju pravomoćno rješenje suda da bi dospjele na finu?

Ne.

prije 59 minuta, Zmaaj je napisao:

Jer neke koje su na fini i izdavatelj je javni bilježnik nisu bile na sudu, nego  je javni bilježnik donio pravomoćnu presudu ili? I

JB donosi rješenje, a po pravomoćnosti rješenja, ovrhovoditelj bira kako će se pokušati naplatiti. 

prije 1 sat, Zmaaj je napisao:

zašto svi ovrhovoditelji ne idu putem javnog bilježnika jer mi se čini da je brže?

Zato što je zakonski propisano, tko je i kada ovlašten za koju ovrhu.

prije 1 sat, Zmaaj je napisao:

Na sudu, od prijedloga, do pravomoćnog rješenja te potvrde istog pa do fine znalo mi je proći i 4do5 mjeseci?

Sudsko rješenje uopće ne mora biti pravomoćno da bi se dostavilo FINA-i na provedbu, dok rješenje JB mora biti pravomoćno da bi FINA-a po njemu mogla postupati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija