Jump to content

Ponovni izračun mirovine


mik_zg

Preporučene objave

Poštovani. Sredinom 2013. G otišao sam u profesionalnu inv.mirovinu, ( 1965 godište sam ), sa cca 25 g.mirovinskog staža i statusom HRVI-a . Mirovina mi je iznosila nešto više od 2700 kn.  Zaposlio sam se ponovo 2014. Godine i od tada radim u stalnom radnom odnosu na puno radno vrijeme te sam do sada sakupio još nešto više od 8 godina mirovinskog staža. Nedavno sam zatražio da mi se ponovo izračuna iznos mirovine no odbijen sam s odgovorom da sam ja otišao u prof.inv.mirovinu po posebnim propisima, da je iznos mirovine izračunat kakav je,  i da će mi se taj ( i još sav staž koji sakupim) novostečeni staž priznati tek nakon što navršim 63 odnosno 65 godina života a mirovina mi se prebaci u starosnu. Mirovina ( umanjena zato jer radim) mi momentalno iznosi 2530 kn . Od tih 8 godina uplata ja nemam ništa, ni kune veću mirovinu i pitanje je da li ću doživjeti - moći raditi do 65 godine života radi narušenog zdravlja. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija