Jump to content

Odricanje od dijela vlasnistva nekretnine


slavonac-vk

Preporučene objave

Pozdrav, supruga i ja smo vlasnici 2/3 nekretnine i odrekli bi se u korist trece osobe koja je vlasnik 1/3 kako bi ista imala nekretninu 1/1. Zanima me koliko dugo traje taj postupak, kolika je papirologija, gdje se obratiti za isto, da li treca osoba mora platiti porez na primitak ostatka nekretnine, kolika je naknada biljezniku ili vec gdje se obavlja taj prijenos...evo, ako netko ima iskustva s ovakvim slucajem molio bih za nekoliko informacija kako bi mi skratili vrijeme rjesavanja ove situacije. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima, imam jedan sličan slučaj, oranicu na kojoj su uz mene još 4 suvlasnika, i jedan od njih darovao bi mi svoj suvlasnički dio koji iznosi  4/12.

Imam problem sa formulacijom, kako to inače bude..

 

Suvlasnik je upisan u vlastovnicu pod broj 4. (iako je treće navedeni, ne znam zašto je preskočen broj 2., ide 1. pa 3.)

Znam da moram napisati ugovor o darovanju, je li dovoljno da napišem da mi SUVLASNIK KAO DAROVATELJ DARUJE CIJELI SVOJ SUVLASNIČKI DIO  NEKRETNINE 1212/ 2 , k.o. OPĆINA

- ×××××PA OPIS NEKRETNINE IZ POSJEDOVNICE,

 

KOJI SZ+UVLASNIČKI DIO IZNOSI 4/12, upisanih pod B vlasničkog lista, 

pod redni broj. 4. Suvlasnički dio: 4/12 IME PREZIME, OIB: 40000000001, ADRESA PREPIŠEM, koji dio dolazi upisaj+n u zemljišnoj knjizi OPćinskog suda u GRADU, ZK ODJEL  GRAD,

 

×××××(ILI TU SADA ONAJ OPIS NEKRETNINE)

AKo može pomoć :) Više manje znam sta bi u ostalim stavkama trebalo staviti.

HELP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija