Jump to content

Presuda i presuda zbog ogluhe


Toto1

Preporučene objave

 Više od 20 godina što se brinem o ruševini gdje sam sad izgradio skroz novu kuću kad sam dobio vlasnički list (točno prije 6 godina) s tim da sam tužio moje pokojnike (rodbinu pradjedovi djedove i ostale bez nasljednika) i riješio vlasnistvo koje sam dobio presudom i presudom zbog ogluhe a jedan  dio sam otkupio od rodice a jedan mali dio mi je poklonio otac koji je prije par mjeseci preminuo i sada moja sestra me ucijenjene da će mi pobit vlasnistvo ako joj ne dam pola nekretnine jer kaže da ima pravo na nužni dio koji i ako ima pravo bi bio minimalan. S roditeljima nije imala nikakav odnos 50 godina i sad želi profitirati kad je otac preminuo. Interesira me koja su njena prava i može li pobijati vlasnički list zbog tako neznatnog dijela 1/108.

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Spitfire je napisao:

Pa ako smatra da joj je povrijeđen nužni dio neka traži povrat dara, a to je ta 1/108 prije građevinskih radova i nastanka nove stvari, tj. nove kuće.

A svih 20 godina prije održavanje okućnice i plaćanje troškova voda struja odvoz smeća. Da li se i to uračunava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Nužnog nasljednika se može eventualno oporukom isključiti iz nasljedstva ako se teže ogriješio prema ostavitelju, namjerno počinio neko teže kazneno djelo prema ostavitelju, bračnom drugu i sl.te ako se odao neradu inepoštenu životu. Isto ga tako u oporuci može na izričit način lišiti u cjelini ili dijelu njegova nužnog dijela u korist njegovih potomaka ako je prezadužen ili je rasipnik.

prije 1 sat , šnical je napisao:

Prije poklona oca trebalo je zatražiti njenu suglasnost pošto je bsiski srodnik

Nema ovo nikakovog smisla niti zakonskog uporišta. Bi li onda trebali svi bliski srodnici davati suglasnost? Sama suglasnost ne znači da se odriču nužnog dijela a koji ionako moraju sami zahtjevati jer ni sud a niti JB kao povjerenik suda ne paze na to po službenoj dužnosti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Spitfire je napisao:

Ne. Nužnog nasljednika se može eventualno oporukom isključiti iz nasljedstva ako se teže ogriješio prema ostavitelju, namjerno počinio neko teže kazneno djelo prema ostavitelju, bračnom drugu i sl.te ako se odao neradu inepoštenu životu. Isto ga tako u oporuci može na izričit način lišiti u cjelini ili dijelu njegova nužnog dijela u korist njegovih potomaka ako je prezadužen ili je rasipnik.

Nema ovo nikakovog smisla niti zakonskog uporišta. Bi li onda trebali svi bliski srodnici davati suglasnost? Sama suglasnost ne znači da se odriču nužnog dijela a koji ionako moraju sami zahtjevati jer ni sud a niti JB kao povjerenik suda ne paze na to po službenoj dužnosti. 

I u oporuci otac je meni sve ostavio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I zanima me još jedna stvar da li se njoj isplati za tako jedan mali neznatni dio uzimati procjenitelja nekretnine plaćati odvjetnike i sudske troškove i parnice a ja mogu to pobijati u nedogled zbog krive procjene a još treba i platiti sve troškove pogreba koje sam ja platio ako želi taj nužni dio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Toto1 je napisao:

I zanima me još jedna stvar da li se njoj isplati...

U parnicu se ne mora ići ako je onaj tko je primio dar suglasan da ga dragovoljno vrati, u svakom drugom slučajuse ide a dali joj se isplati samo ona zna.

prije 5 sati , Toto1 je napisao:

Da li se računa vrijednost nekretnine 2003. kad mi je otac uradio darovnicu

 

prije 20 sati , Spitfire je napisao:

prije građevinskih radova i nastanka nove stvari

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija