Jump to content

Molim za pomoć


Nikolagut

Preporučene objave

Imam specifican problem pa sam otvorio novi post da brze dobijem ogovor ako je netko voljan pomoći.Imam namjeru otvoriti taj takozvani sporedni posao pa probati ako ide ako ne zatvoriti. Jucer su  rekli u mirovinskom da posto sam ja korisnik najnize braniteljske mirovine i primam 370 eura od koje mi nece oduzimati tu jednu trecinu   nego od moje koju sam na osnovu staza zasluzio a ona iznosi  oko 200 eura sto bi znacilo da ce mi se isplacivati cca 70 eura.Sad mene zanima posto ide od sljedeceg mjeseca povecanje mirovina od 10% hoce li meni oni obracunati to povecanje od 10% na tih 70eura ili na 370 eura koje primam trenutno.Jos me zanima ako mi taj sporedni posao koji bi obavljao u svojoj kuci nebi bio isplativ kada zatvorim hocu li nastaviti dobivati svoju mirovinu koju trenutno primam(370 eura) uvecanu za tih 10% ?Ne znam jesam li iskomplicirao pitanje ali bolje ne znam srociti pa vas molim za pomoc

uređeno: od Nikolagut
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 01. 2023. u 7:29, Nikolagut je napisao:

Imam specifican problem pa sam otvorio novi post da brze dobijem ogovor ako je netko voljan pomoći.Imam namjeru otvoriti taj takozvani sporedni posao pa probati ako ide ako ne zatvoriti. Jucer su  rekli u mirovinskom da posto sam ja korisnik najnize braniteljske mirovine i primam 370 eura od koje mi nece oduzimati tu jednu trecinu   nego od moje koju sam na osnovu staza zasluzio a ona iznosi  oko 200 eura sto bi znacilo da ce mi se isplacivati cca 70 eura.Sad mene zanima posto ide od sljedeceg mjeseca povecanje mirovina od 10% hoce li meni oni obracunati to povecanje od 10% na tih 70eura ili na 370 eura koje primam trenutno.Jos me zanima ako mi taj sporedni posao koji bi obavljao u svojoj kuci nebi bio isplativ kada zatvorim hocu li nastaviti dobivati svoju mirovinu koju trenutno primam(370 eura) uvecanu za tih 10% ?Ne znam jesam li iskomplicirao pitanje ali bolje ne znam srociti pa vas molim za pomoc

Moj Ti je savjet da se zaposliš u nekoj firmi za 5 milja plaće ( ja sam se zaposlio )i ne brineš brigu oko zakona.imaš cijelu mirovinu i plaću.porez platiš i iduće godine ga dobiješ nazad i dok ide  ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 01. 2023. u 7:29, Nikolagut je napisao:

Imam specifican problem pa sam otvorio novi post da brze dobijem ogovor ako je netko voljan pomoći.Imam namjeru otvoriti taj takozvani sporedni posao pa probati ako ide ako ne zatvoriti. Jucer su  rekli u mirovinskom da posto sam ja korisnik najnize braniteljske mirovine i primam 370 eura od koje mi nece oduzimati tu jednu trecinu   nego od moje koju sam na osnovu staza zasluzio a ona iznosi  oko 200 eura sto bi znacilo da ce mi se isplacivati cca 70 eura.Sad mene zanima posto ide od sljedeceg mjeseca povecanje mirovina od 10% hoce li meni oni obracunati to povecanje od 10% na tih 70eura ili na 370 eura koje primam trenutno.Jos me zanima ako mi taj sporedni posao koji bi obavljao u svojoj kuci nebi bio isplativ kada zatvorim hocu li nastaviti dobivati svoju mirovinu koju trenutno primam(370 eura) uvecanu za tih 10% ?Ne znam jesam li iskomplicirao pitanje ali bolje ne znam srociti pa vas molim za pomoc

Idućeg mjeseca idu povećanja 10% samo za korisnike obiteljske mirovine, vi to niste i nemate na to pravo... Uz to najniže mirovine se povećavaju evo što HZMO kaže o tome:

Svim korisnicima najniže mirovine određene prema Zakonu o mirovinskom osiguranju povećat će se najniža mirovina od 1. siječnja 2023. za 3% (povećana aktualna vrijednost mirovine 3%).
Da bi dobili to povećanje ne morate podnositi zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , buda2 je napisao:

Moj Ti je savjet da se zaposliš u nekoj firmi za 5 milja plaće ( ja sam se zaposlio )i ne brineš brigu oko zakona.imaš cijelu mirovinu i plaću.porez platiš i iduće godine ga dobiješ nazad i dok ide  ide.

Ja sam u profesionalnoj mirovini zaboravio sam napisati i koliko znam uzima mi se jedna trećina od mirovine ili je to nesto sto ja ne znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, bare je napisao:

Vidiš da ipak nešto znaš.pronjuskaj malo po forumu.sve je to već odgovoreno 100 puta.sretno

Ako itko njuska po forumu to sam ja ali mi uvijek izleti neka nepoznanica pa se obratim vama na forumu a posto mi je Buda2 napisao nepotpuno tj je vjerovatno je u općoj i radi 3.5 sati ali mi nije jasno koji poslodavac daje 5 milja za 3.5 rada ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Korisniku invalidske mirovine zbog profesionalne nesposobnosti za rad, odnosno djelomičnog  gubitka radne sposobnosti koji se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje isplata mirovine se ne obustavlja, ali se određuje nova svota mirovine koja se isplaćuje za vrijeme zaposlenja. Visina mirovine ovoga korisnika ovisi o tome je  li riječ o zaposlenome ili nezaposlenome invalidu rada. Korisnik invalidske mirovine zbog profesionalne nesposobnosti za rad, odnosno zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti, može ostvariti pravo na invalidsku mirovinu zbog potpunog gubitka radne sposobnosti ako su ispunjeni uvjeti za stjecanje te mirovine  iz članka 39. stavak. 4. i članka 56. ZOMO-a, neovisno o tome je li nakon stjecanja prava na mirovinu stekao svojstvo osiguranika ili nije, odnosno bio zaposlen ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija