Jump to content

Neplaćen neiskorišten go


TinaT12

Preporučene objave

Pozdrav, 

imam pitanje pa možda netko može svojim iskustvom i znanjem pomoć. Do 8.12.22’ sa bila na dodatno rodiljnom dopustu. Dva tjedna prije povratka na posao zatražila sam korištenje go, nakon čega retroaktivno dobivam prekid ugovora (imam ugovor na određeno vrijeme kao zamjena osobi koja je na dugotrajnom bolovanju-zena se vratila na posao a kadrovska nije to registirala te je tu nastao veliki propust) sa 20.11.22., te me tim datumom odjavljuju sa Hzzo i Hzmo. Danas dobivam odluku, u kojoj stoji da s obzirom da nisam krenula raditi nakon rodiljnog, nemam pravo na novčanu naknadu za neiskorišten go, te navode zakon o radu čl.84.st.5.koji glasi,Iznimno od stavka 4. ovoga članka, godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji radnik zbog korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju nije mogao iskoristiti ili njegovo korištenje poslodavac nije omogućio do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine, radnik ima pravo iskoristiti do kraja kalendarske godine u kojoj se vratio na rad.

Zanima me vaše mišljenje?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 01. 2023. u 17:37, TinaT12 je napisao:

Pozdrav, 

imam pitanje pa možda netko može svojim iskustvom i znanjem pomoć. Do 8.12.22’ sa bila na dodatno rodiljnom dopustu. Dva tjedna prije povratka na posao zatražila sam korištenje go, nakon čega retroaktivno dobivam prekid ugovora (imam ugovor na određeno vrijeme kao zamjena osobi koja je na dugotrajnom bolovanju-zena se vratila na posao a kadrovska nije to registirala te je tu nastao veliki propust) sa 20.11.22., te me tim datumom odjavljuju sa Hzzo i Hzmo. Danas dobivam odluku, u kojoj stoji da s obzirom da nisam krenula raditi nakon rodiljnog, nemam pravo na novčanu naknadu za neiskorišten go, te navode zakon o radu čl.84.st.5.koji glasi,Iznimno od stavka 4. ovoga članka, godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji radnik zbog korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju nije mogao iskoristiti ili njegovo korištenje poslodavac nije omogućio do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine, radnik ima pravo iskoristiti do kraja kalendarske godine u kojoj se vratio na rad.

Zanima me vaše mišljenje?

 

Kad ste dobili otkaz teško da ce vam netko platiti godisnji, a nazalost trudnice i majke na rodiljnom dobivaju otkaz.Ukoliko imate ugovor o radu kao zamjena on prestaje vrijediti kad se taj zaposlenik vrati na posao,ako vam ne ponude novi ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , victus2023 je napisao:

Kad ste dobili otkaz

Ovdje nitko nije dobio otkaz već je istekao ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme i to sa nizom nepravilnosti od strane poslodavca.

prije 9 sati , victus2023 je napisao:

teško da ce vam netko platiti godisnji

Temeljem čega ovo tvrdite. Sigurno ne temeljem čl. 80. i 82. Zakona o radu.

prije 9 sati , victus2023 je napisao:

Ukoliko imate ugovor o radu kao zamjena on prestaje vrijediti kad se taj zaposlenik vrati na posao,ako vam ne ponude novi ugovor.

Eto, ovdje i samo kažete da je došlo do prestanka tj. isteka ugovora o radu, a ne do otkaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Neplaćen neiskorišten go
prije 48 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovdje nitko nije dobio otkaz već je istekao ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme i to sa nizom nepravilnosti od strane poslodavca.

Temeljem čega ovo tvrdite. Sigurno ne temeljem čl. 80. i 82. Zakona o radu.

Eto, ovdje i samo kažete da je došlo do prestanka tj. isteka ugovora o radu, a ne do otkaza.

Da, prestao je ugovor na određeno vrijeme, nisam dobila klasičan otkaz. Da bi stvar bila ironičnija, bila sam državni službenik, poslodavac mi je bila država, ministarstvo(ali neću u detalje). Nakon niza propusta i nepravilnosti, saznam “iza kulisa” da mi neće odobriti isplatu neiskorištenog go, kako bi sebe zaštitili.. ehhhh

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , TinaT12 je napisao:

Da, prestao je ugovor na određeno vrijeme, nisam dobila klasičan otkaz. Da bi stvar bila ironičnija, bila sam državni službenik, poslodavac mi je bila država, ministarstvo(ali neću u detalje). Nakon niza propusta i nepravilnosti, saznam “iza kulisa” da mi neće odobriti isplatu neiskorištenog go, kako bi sebe zaštitili.. ehhhh

Ukoliko ste bili drzavni sluzbenik imate pravo na isplatu naknade za godišnji odmor.Obratite se pravnoj sluzbi za tumačenje. Kada ste saznali da vam je prestao ugovor o radu jesu li vas pisanim putem obavjestili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija