Jump to content

Darovanje nekretnine na drugo koljeno?


Infamous_95

Preporučene objave

Lijep pozdrav,

 

uz moje prethodno pitanje ovdje, cini se da se sada situacija napokon normalizira pa me stoga zanima vise detalja o opcijama koje su ponudene.

1. Zanima me da li je moguce ukoliko moja baka prenese nekretninu na moju majku a majka zatim u kratkom roku pozeli to prenijeti na mene, da li se placa kakav porez? I sto je sve potrebno za taj postupak?

2. Ukoliko bi baka prenijela nekretninu direktno na unuka, sto se placa tada i koji je postupak?
 

Koji ugovor je najbolje uzeti a da je najsigurniji za obje strane?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Porez na dohodak od otuđenja nekretnine. Opcije su vam da mama zadrži tu nekretninu u svom vlasništvu dvije godine pa da nakon dvije godine prebaci na vas ili da se prijavi na tu nekretninu pa da je nakon nekog vremena prebaci na vas. Ukoliko vas neko bude tražio da platite porez, moći ćete se pozvati na to da je nekretnina služila za stanovanje pa da ne trebate platiti porez.  S time da mora živjeti stvarno u tom stanu jer porezna ima alate da dokaže je li netko živio u tom stanu. U svakom slučaju vam treba za darovni ugovor baka-mama i mama - vi.

2) Navodno ne, ali vam to ne mogu garantirati jer čujem stalno oprečna mišljenja o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija