Jump to content

Ovrhe BiH mirovina u Hrvatskoj


Brunswick

Preporučene objave

Poštovani pitao bih za jednu osobu koja je zaradila mirovinu u BiH a prima je u Hrvatskoj na devizni račun te banka KM konvertira u Euro. Zanima me u slučaju eventualne ovrhe nad tim računom. Koji je postupak otvaranja zaštičenog računa. Mirovina je mala nekih 1100kn dok nismo prešli na Euro. Meni zanima kada se priljev sredstava vrši iz druge zemlje tko je medijator u tom procesu u Hrvatskoj a riječ je o mirovini koja je jako mala. Postoji li dosada praksa takve situacije ili če ovo biti presedan. Zanima me da li je u tom slučaju banka u RH medijator gdje mirovina pristiže pa ona po nalogu Fine nakon konverzije KM u Euro usteže jednu trečinu proslijeđuje vjerovniku a druge dvije uplačuje na zaštićeni račun primatelja mirovine. Ili če to biti nemoguće urediti pa če se cijela mirovina moči ustezati cijelo vrijeme. Jer praktički je nemoguće od strane dužnika dati nalog BiH Mirovinskom da mirovinu uplaćuje na zaštićeni račun u RH. Jer se mora izvršiti prvo konvertiranje KM u Euro. I mislim iako je strana mirovina mislim da zakon nebi smjeo biti diskriminirajući več ravnopravan nebitno je li mirovina RH ili BiH. Samo me zanima kako su ti procesi uređeni u ovakvoj situaciji. Osoba je i Državljanin i Rezident RH. Baš sam konfuzan jer nigdje nisam našao praksu u ovakvoj situaciji molim vas za odgovor. I zahvaljujem unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija