Jump to content

Zabrana prilaska


Gifgod

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Imam pitanje vezano za zabranu priblizavanja, pa ako netko zna molila bih pomoc..

Desila se svađa u obitelji između brata i sestre, nakon sto je ona podnijela prijavu, njega su ostavili u pritvoru.. svjedoci su dali izjave i receno nam je da ce on sutra dan  (po njihovom dosadašnjem iskustvu) biti pušten, ali da ce imati zabranu pristupa sestri.

Zanima me kako on treba postupiti u slucaju gdje ce ona sigurno doci u kucu u kojoj on zivi, ali zive i njihovi roditelji? Ona nije na istoj adresi sa njima.

Poznavajuci ih bojim se da nece ostati na ovome i da ce ona pokusati sve da ga zatvori opet. 

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ona dođe, a on je tamo, neka nazove policiju i to prijavi. Neka se izdvoji i ne kontaktira s njom na nikoji način, a ako treba, neka izađe i neka vani pričeka policiju. U ovakvoj situaciji nije dužan bježati iz kuće u kojoj stanuje, ali mora biti oprezan, jer mu se situacija može zakomplicirati na više načina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 02. 2023. u 9:34, Gifgod je napisao:

Da, razumijem.. zato me malo i strah sto ce se odvijati dalje. 

Mislim da je i ovo napravila namjerno sa ciljem da ga zatvore, uzdajuci se u supruga policajca... Ali ovako znam sto nam je ciniti i kako se postaviti. Hvala puno na savjetu

 

Nema se kaj brinuti. Dapače neka jedva dočeka da ona dođe tamo. Samo neka nazove policiju istog trena i riješeno bude.

Tad ona krši zabranu prilaska a njezin suprug policajac mu se sigurno neće obraćati jer zna da mu slijedi otkaza ako proba zlorabiti položaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , drot13 je napisao:

Nema ona zabranu i dolaskom formalno ne krši baš ništa.

 

Ako dođe dok je doma samo odmah nek javi policiji, a skidale su se zabrana prilaska i zbog manjih stvari. Jer inače bi neka osoba mogla doći nekome na posao, ako radi na javnom mjestu i otjerati ga od tamo? Isto tako ne može ga otjerati iz vlastitog doma samim time da dođe u njegov dom. 

Samo joj se nemoj obraćati, čak niti preko posrednika. ako ti dođe doma i dok te nema, nazovi policiju i veliš da ne možeš ući u kuću. Jer što sad ona dođe u posjet roditeljima a on ne smije doma? 

Ako npr i počne ona to, npr dođe na vikend roditeljima, neda se iz kuće namjerno, dobar odvjetnik joj to dobro naplati, sudske troškove, odštetu, i smještaj u privatnom smještaju. tako da ne može samo tako. prolazi jedan put, drugi puta ne. Ne bude prva koja se sjetila zlorabe zabrane prilaska, a niti prva koja bi se opekla finacijski zbog toga tako da ne brini.

uređeno: od bet
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 27. 02. 2023. u 13:51, bet je napisao:

 

Ako dođe dok je doma samo odmah nek javi policiji, a skidale su se zabrana prilaska i zbog manjih stvari. Jer inače bi neka osoba mogla doći nekome na posao, ako radi na javnom mjestu i otjerati ga od tamo? Isto tako ne može ga otjerati iz vlastitog doma samim time da dođe u njegov dom. 

Samo joj se nemoj obraćati, čak niti preko posrednika. ako ti dođe doma i dok te nema, nazovi policiju i veliš da ne možeš ući u kuću. Jer što sad ona dođe u posjet roditeljima a on ne smije doma? 

Ako npr i počne ona to, npr dođe na vikend roditeljima, neda se iz kuće namjerno, dobar odvjetnik joj to dobro naplati, sudske troškove, odštetu, i smještaj u privatnom smještaju. tako da ne može samo tako. prolazi jedan put, drugi puta ne. Ne bude prva koja se sjetila zlorabe zabrane prilaska, a niti prva koja bi se opekla finacijski zbog toga tako da ne brin

Za sad nije bilo problema, nije dolazila kuci nikako. Ali je dosla ispred skole kako bi vidjela moje maloljetno dijete i rekla joj da nikome ne smije reci da su se vidile. Mi naravno nismo imali pojma o tome, dali uopce smije ona to raditi, kao i komunicirati sa njom porukama itd? 

Nije pricala sa djetetom o samom događaju nego je rekla da je samo dosla vidjeti kratko nakon skole. 

Jos me zanima samo postupanje policije, doticna je telefonskim pozivom podnijela prijavu, policija dolazi nama na vrata, 4 policajca sa "maricom". Kao da je teski kriminalac u pitanju.. kroz razgovor su nam rekli da nju nisu niti vidjeli jos te da ce je pozvati u postaju. Jeli to ok ili su ipak trebali prvo sa njom obaviti razgovor? Vjerujem da su postupili tako jer je ona ipak supruga njihovog kolege

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Gifgod je napisao:

Za sad nije bilo problema, nije dolazila kuci nikako. Ali je dosla ispred skole kako bi vidjela moje maloljetno dijete i rekla joj da nikome ne smije reci da su se vidile. Mi naravno nismo imali pojma o tome, dali uopce smije ona to raditi, kao i komunicirati sa njom porukama itd? 

Nije pricala sa djetetom o samom događaju nego je rekla da je samo dosla vidjeti kratko nakon skole. 

Jos me zanima samo postupanje policije, doticna je telefonskim pozivom podnijela prijavu, policija dolazi nama na vrata, 4 policajca sa "maricom". Kao da je teski kriminalac u pitanju.. kroz razgovor su nam rekli da nju nisu niti vidjeli jos te da ce je pozvati u postaju. Jeli to ok ili su ipak trebali prvo sa njom obaviti razgovor? Vjerujem da su postupili tako jer je ona ipak supruga njihovog kolege

 

Ja bi svakako prijavio to da je došla ispred škole, pod obavezno i odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Gifgod je napisao:

Jos me zanima samo postupanje policije, doticna je telefonskim pozivom podnijela prijavu, policija dolazi nama na vrata, 4 policajca sa "maricom". Kao da je teski kriminalac u pitanju.. kroz razgovor su nam rekli da nju nisu niti vidjeli jos te da ce je pozvati u postaju. Jeli to ok ili su ipak trebali prvo sa njom obaviti razgovor? Vjerujem da su postupili tako jer je ona ipak supruga njihovog kolege

Ovisno o dojavi, tj. što im je rekla (bez obzira tko joj je muž). Ako su procijenili da je psotupanje hitno i da će biti problema, nije greška odmah otići i da ih dođe više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija