Jump to content

bolovanje otkaz otkazni rok


sos369

Preporučene objave

Pozdrav

Molio bih za savjet ako je moguće cim prije bio bi vam zahvalan,a situacija je sljedeća.
Imam ugovor na neodređeno.Pred mjesec dana sam se ozljedio za vrijeme posla,poslodavac je predao prijavu o ozljedi na radu.doktor opce prakse mi je otvorio obično bolovanje dok se ne rjesi prijava o ozljedi na radu..

Jos uvijek sam na bolovanju malo mi je bolje ali ne 100% i nebi se vracao na to radno mjesto,i nasao sam drugi laksi posao i s boljim uvjetima,i htio sam dati otkaz.

imam li uvjete za izvanredan otkaz posto nisam dobio zastitnu robu od pocetka radnog odnosa dok se nije desila ozljeda dok sam jos radio.
Zvao sam nadređenog da bi dao redovni otkaz,ali kaze mi da je otkazni rok mjesec dana ako ja dajem redovni otkaz,a izvanredni nastupa odmah ali po zakonu sam vidio da moram imati razloge.

S obzirom da sam na bolovanju neznam ni sam kakav je zakon pa me zanima:

Dali otkazni rok tece za vrijeme mog bolovanja

Mogu li mi uskratiti naknadu za bolovanje u slucaju mog izvanrednog otkaza.

prijava o ozljedi jos uvijek nije rjesena o strane hzzo-a.

Mogu li dati izvanredan otkaz s obzirom na povredu pravila zastite na radu iako je prosao taj rok od 15 dana.Mozda i kasnije jos nije dosla radna roba ali to neznam posto sam zavrsio na bolovanju.

imam li pravo na naknadu stete u tom slucaju.


Novom poslodavcu je poprilicno frka jer mu fali par ljudi.
Pa bi molio ako me mozete bar uputiti sta i kako s obzirom na navedeno.
Unaprijed hvala na brzim savjetima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete dati redovan otkaz, ali otkazni rok ne teče za vrijeme bolovanja. Zatim, poslodavac Vas može osloboditi rada za vrijeme otkaznog roka ili Vi možete odbiti rad za vrijeme otkaznog roka, pa riskirate tužbu za naknadu štete. Ili možete dovesti poslodavca u situaciju da Vam da izvanredni otkaz ugovora o radu, pa nemate otkazni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 02. 2023. u 8:26, Borbena7 je napisao:

Možete dati redovan otkaz, ali otkazni rok ne teče za vrijeme bolovanja. Zatim, poslodavac Vas može osloboditi rada za vrijeme otkaznog roka ili Vi možete odbiti rad za vrijeme otkaznog roka, pa riskirate tužbu za naknadu štete. Ili možete dovesti poslodavca u situaciju da Vam da izvanredni otkaz ugovora o radu, pa nemate otkazni rok.

Poštovana mozete li mi objasniti kako mislite da se dovede poslodavca u situaciju da da izvanredni otkaz? jel to mislite da se gospodin ne pojavi na poslu tri dana pa mu ga poslodavac tako da?

u tom slučaju što je s godišnjim odmorom?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Danra je napisao:

jel to mislite da se gospodin ne pojavi na poslu tri dana pa mu ga poslodavac tako da?

Da, između ostalog i to može biti razlog za izvanredni otkaz ugovora o radu.

prije 9 sati , Danra je napisao:

u tom slučaju što je s godišnjim odmorom?

Poslodavac je dužan platiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija