Jump to content

Nadstrešnica ili nešto više od toga


Elgeruz

Preporučene objave

Pozdrav!kao što naslov kaže nadstrešnica koja izgleda kao ekstenzija stana tj balkona.susjed bi na dio te alu strukture navukao staklo a vjerovatno kasnije na pod gdje je šljunak stavio nekakav stabilniji pod ,stolice i stol.na taj šljunak su u svrhu provjere nadzora nakon završetka zgrade bile postavljene plasticne biljke.poslje nadzora plasticno cvjece je uklonuto i pomalo se gradi ova nadstrešnica.mene kao susjeda ne brine što susjed radi ali to sve se odvija na oko 1m od moje međe.pravilnik moga grada nalaže 3m od međe osim u iznimno izgrađenom djelu građevinskog podrucju 1m.inace u mom kvartu su sve kuce udaljene minimalno 4 m.molim vas ako mi može netko dati savjet što mi je raditi.Screenshot_20230308-213255_WhatsApp.thumb.jpg.80e83d7a4ea40daab0eba046f37b70b6.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ovakav zahvat, Vaš susjed bi trebao imati izgrađen  u najmanju ruku glavni projekt na osnovu kojega ga gradi, koji bi trebao biti u skladu sa prostorno planskom dokumentacijom i prijavljen početak radova. 

Ako je izdavana građevinska dozvola, Vi ste onda sudjelovali u postupku? 
Možete provjeriti na portalu https://ispu.mgipu.hr/ da li je prijavljen početak radova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Građevinska dozvola je izdana i zgrada je dovršena,ali u građevinskoj nema ove nadstrešnice.nadstrešnica je još u fazi izgradnje a na portalu mgipu nije prijavljen pocetak radova te nadstrešnice.da je legalna ne bi se naknadno radila predpostavljam.kome da prijavim slucaj građevinskoj inspekciji ili komunalnim redarima s obzirom na vrstu i nacin izvedene nadstrešnice?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, Elgeruz je napisao:

a na portalu mgipu nije prijavljen pocetak

to što nije vidljivo na portalu, ne mora značiti da nije prijavljen početak radova i izrađen glavni projekt. 

prije 52 minuta, Elgeruz je napisao:

kome da prijavim

i jednima i drugima, ako sumnjate da se radovi izvode suprotno izdanoj dozvoli, odnosno ukoliko sumnjate da nemaju glavni projekt za izvedeno 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Pozdrav!Evo stigao je odgovor na prijavu od komunalnog redara za ovu nadstrešnicu tj. buducu sjenicu.Citiram"nadstrešnice se mogu izvoditi na udaljenosti od 3m od susjedne čestice a iznimno u izgrađenom djelu građevinskog podrucja,uz jednu među 1m uz uvjet da nema otvora prema toj međi".tako da su ovu nadstrešnicu tj buducu sjenicu proglasili legalnom pošto je ispod 20m².Da li se može ova nadstrešnica kositi sa postotkom izgrađenosti pošto današnje zgrade idu do maksimalne iskoristivosti?Inace poslao sam prijavu i državnom inspektoratu i cekam njihov odgovor.Molim vas savjet i vaše mišljenje.tu je slika i pozicija nadstrešnice.

Screenshot_20230407-180231_Maps.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija