Jump to content

Neplaćen kredit u Njemačkoj


rafael78

Preporučene objave

Odselio sam se iz Njemačke i ostao mi je nenamjenski kredit oko 40 tisuća eura.Platio sam oko 7 rata.Uzeo sam kompletno osiguranje uz kredit koje pokriva sve,od gubitka posla,invaliditeta,ama baš sve,potpuno osiguranje i najskuplje koje je banka nudila.To sam platio iz kredita.Moje pitanje je dali ja sada pošto sam ostao bez posla u Njemačkoj i preselio u Hrvatsku,jesam li ja oslobođen plaćanja kredita pošto imam to osiguranje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, rafael78 je napisao:

Kakav odgovor,pa takvima treba ograničiti komentiranje. Lijepo sam pitao

 

Odgovor je u skladu sa pitanjem. 

Prvo pročitajte ugovor o osiguranju , tamo sve piše.

Vjerovatno pokrivaju par rata u slučaju gubitka posla ali da će vam netko otplatiti cijeli kredit, to zaboravite, ta polica bi koštala kao i kredit tada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz iskustva istog slučaja, međutim radi se o zakonima Švicarske, vjerojatno osiguranje ima ista ili slična pravila i u Njemačkoj.

Dakle, istina osiguranje pokriva preostali dug rata kredita. Međutim, otkaz mora biti od poslodavca ispostavljen na način da djelatnik nikako nije svojom krivnjom dobio otkaz, znači da je otkaz radi smanjenja obima posla koji uvjetuje i smanjuje radne snage i sl.

Ako je taj uvjet ispunjen, korisnik kredita se automatski prijavljuje na burzu rada, gdje primanjima može još plaćati kredit i da traži posao.

Ako traži posao i ne može ga naći i ne odbija predložene poslove a sa primanjima burze (u CH RAV ) tada nastupa osiguranje koje uz neki rok počeka počinje isplaćivati kredit uz uvjet da je korisnik kredita i dalje prijavljen u toj zemlji i traži posao.

Odlazak/odjava iz CH je onemogućen ako postoji dug. (Ima rijetkih iznimka)

Ovakav postupak (ukratko) je u CH.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija