Jump to content

Borba oca za skrbništvo


markmat

Preporučene objave

Kolika je šansa u našoj državi da otac dobije skrb nad djetetom? Odnosno, da eventualno ostane zajedničko skrbništvo, ali da dijete dođe na skrb ocu i novoj partnerici?

Naime radi se o tome da je dotična ne zaposlena, živi od par socijalnih dodataka , uz sve to radi se i o osobi s invaliditetom kojoj su otežane neke određene radnje pa se sve više žali na to kako ona sve mora sama ,a ne može jer ju koči bolest, optužuje me da ne vodim dijete doktorima, da mu ne donosim dovoljno.  Očekuje svaki put kad bi došao da djetetu trebam donositi nešto. 

Takva je postala od trenutka kad je saznala da imam nekoga. 

Dakle ,stalno se žali kako joj je teško , kako alimentacija nije dovoljna, kako je ona nezaposlena i treba više love.

Pa kad već toliko kuka , u dogovoru sa sadašnjom partnericom pokrenuli bi postupak za skrb i da dođe nama .

Isplati li se ući u to i kolike su šanse?

Prostor imamo , oboje radimo, tako da ne bi bio problem što se tiče materijalnih prava.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Tim više bitna je dob djeteta, privrženost majci, također i ocu, koliko i kako je do sada imalo susrete i viđanja s ocem...

S obzirom na dob , privrženo je majci , ali viđa oca 2 -3 puta tjedno . Nema problema s vrticem i odvajanjem recimo. 

Ali više me zanima u praksi koliko očevi dobivaju skrbništvo. Jer otac mora imati sve žive uvjete ,a majka ne mora imat za život i to je sasvim ok. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Možda bi takvim postupkom samo izazvali stres djetetu zbog straha od odvajanja od majke. Obzirom je sud već odlučio da će dijete živjeti s majkom, Vaše šanse da dijete živi s Vama su minimalne. Sud se u dodjeljivanju skrbništva primarno ne vodi Vašim interesom nego interesom djeteta. Stoga, ako sud odluči da je u interesu djeteta da živi s majkom, sud će tako odlučiti bez obzira na njenu trenutnu financijsku situaciju.

 

Pokušajte razdvojiti odnos sa majkom djeteta od odnosa s novom partnericom jer ona nije majka Vašeg djeteta te se fokusirajte na to da provedete lijepe neopterećene trenutke s djetetom. Nemojte pokušavati djetetu supstituirati pravu majku novom partnericom jer će te izazvati više štete nego koristi. Uzmite u obzir da Vaše dijete kao majku vidi samo svoju mamu.

 

Pokušajte pomoći majci Vašeg djeteta onoliko koliko možete i objasnite joj ljudski koliko možete ili ne možete. Sve Vam žene sada prigovaraju muškarcima (ne samo one rastavljene nego i one u braku) zbog povećanih troškova života. Mislim da je tu država zakazala, ne Vaša bivša partnerica. Kako je bilo pred dvije godine, a kako je sada. Troškovi života su užasno porasli. Ali to nije razlog zbog kojega možete dobiti skrbništvo. Sud na Vaš zahtjev za skrbništvom može odgovoriti tako da Vam odbije zahtjev i na prijedlog majke, poveća alimentaciju. To je  normalno da se Vaša bivša supruga (bez suda) obraća Vama za pomoć, a ne nekom strancu i želi da Vi budete prisutni u životu djeteta. Zato pokušajte sve te odnose izbalansirati bez tužbi jer je najvažniji interes Vašeg djeteta tj. da dijete ne vidi da ste htjeli isključiti majku nego da vidi Vas i Vašu bivšu suprugu kao zajednički roditeljski oslonac.

 

 

 

Mislim, ovo Vam pišem kao pravnik i kao dijete rastavljenih roditelja. Moj otac nikada nije tužio moju majku zbog ničega i hvala mu na tome. Isto tako nikada nije protiv nje nešto govorio, a kad bi se to desilo valjda jednom u pet godina, bila sam užasno ljuta na njega i ljutila se dok god ne bi shvatio da ne volim da se protiv mame nešto govori obzirom da ona nikada nije rekla meni nešto ružno o njemu.

Djeca su Vam jako osjetljiva kad se nešto samo govori protiv njihovog oca ili majke tako da zamislite samo što bi bilo da netko tuži majku... ne bi ste ništa sudski postigli, a napravili bi ste veliki otpor djeteta prema Vama.

 

uređeno: od Wallflower
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 09. 04. 2023. u 2:37, Wallflower je napisao:

Poštovani,

Možda bi takvim postupkom samo izazvali stres djetetu zbog straha od odvajanja od majke. Obzirom je sud već odlučio da će dijete živjeti s majkom, Vaše šanse da dijete živi s Vama su minimalne. Sud se u dodjeljivanju skrbništva primarno ne vodi Vašim interesom nego interesom djeteta. Stoga, ako sud odluči da je u interesu djeteta da živi s majkom, sud će tako odlučiti bez obzira na njenu trenutnu financijsku situaciju.

 

Pokušajte razdvojiti odnos sa majkom djeteta od odnosa s novom partnericom jer ona nije majka Vašeg djeteta te se fokusirajte na to da provedete lijepe neopterećene trenutke s djetetom. Nemojte pokušavati djetetu supstituirati pravu majku novom partnericom jer će te izazvati više štete nego koristi. Uzmite u obzir da Vaše dijete kao majku vidi samo svoju mamu.

 

Pokušajte pomoći majci Vašeg djeteta onoliko koliko možete i objasnite joj ljudski koliko možete ili ne možete. Sve Vam žene sada prigovaraju muškarcima (ne samo one rastavljene nego i one u braku) zbog povećanih troškova života. Mislim da je tu država zakazala, ne Vaša bivša partnerica. Kako je bilo pred dvije godine, a kako je sada. Troškovi života su užasno porasli. Ali to nije razlog zbog kojega možete dobiti skrbništvo. Sud na Vaš zahtjev za skrbništvom može odgovoriti tako da Vam odbije zahtjev i na prijedlog majke, poveća alimentaciju. To je  normalno da se Vaša bivša supruga (bez suda) obraća Vama za pomoć, a ne nekom strancu i želi da Vi budete prisutni u životu djeteta. Zato pokušajte sve te odnose izbalansirati bez tužbi jer je najvažniji interes Vašeg djeteta tj. da dijete ne vidi da ste htjeli isključiti majku nego da vidi Vas i Vašu bivšu suprugu kao zajednički roditeljski oslonac.

 

 

 

Mislim, ovo Vam pišem kao pravnik i kao dijete rastavljenih roditelja. Moj otac nikada nije tužio moju majku zbog ničega i hvala mu na tome. Isto tako nikada nije protiv nje nešto govorio, a kad bi se to desilo valjda jednom u pet godina, bila sam užasno ljuta na njega i ljutila se dok god ne bi shvatio da ne volim da se protiv mame nešto govori obzirom da ona nikada nije rekla meni nešto ružno o njemu.

Djeca su Vam jako osjetljiva kad se nešto samo govori protiv njihovog oca ili majke tako da zamislite samo što bi bilo da netko tuži majku... ne bi ste ništa sudski postigli, a napravili bi ste veliki otpor djeteta prema Vama.

 

Poštovani 

Dakle radi se o majci koja je osoba s invaliditetom i žali se kako joj je sve teško, kako ona ne može pratiti njegov ritam i da sad ne idem dalje i detalje ..

Dakle za djetetovo dobro bilo bi mu bolje. Majka je doma , dijete 10 sati u vrtiću jer ona s njim ne može. Što točno im od takve majke?

Nije mi jasno kako je jako bitno očevo financijsko stanje , ima li dječju sobu,  koliko m2 kuće , živi li s roditeljima,  dok s druge strane majka može biti nezaposlena, živjeti kod mame ,i imati za dijete 1m2 sobe od pregrađena kuhinje i to je sasvim u radu. 

 

Drugo,  sud nije dodijelio majci dijete nego je bilo logično s obzirom da je digla sidro dok je maleni imao mjesec dana . Dakle sama je odabrala svoj sadašnji put uz to kako ona sve može i ništa initko joj ne treba . A sada kuka kako je alimentacija mala, kako se ne može kretati jer je on prohodao itd  

S njom se apsolutno ne može ništa dogovorit , ucijenjuje , uvjetuje, prijeti ( za sve imamo dokaze ) tako da bi svakom iole normalnom sucu bilo jasno da živi od prijetnji i želji da djetetu uskrati oca. Pa kad već igra takve igre , zašto ne uzvratiti?

Imam bolje uvjete od nje , neću nikome kukati kako moram dijete odvesti doktoru ( da, čak i za to kuka) itd. 

Neopterećene trenutaka s djetetom nema jer brani da se s njim ode u park, u šetnji ,nadgleda ko jastreb i samo kuka i prigovara svjesna činjenice da je ustvari nemoćna .

Tako da, hvala na odgovoru . Vjerujem da Vaša majka nije Vama uskratila oca kao što želi majka mojeg djeteta

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, markmat je napisao:

Pa kad već igra takve igre , zašto ne uzvratiti?

Zato što ovo nije igra. Nije ni blizu pojma igre. Daleko je više od toga, ozbiljnije.

prije 20 minuta, markmat je napisao:

Imam bolje uvjete od nje , neću nikome kukati kako moram dijete odvesti doktoru ( da, čak i za to kuka) itd. 

Što konkretno imate bolje? Materijalne uvjete?

prije 21 minuta, markmat je napisao:

Neopterećene trenutaka s djetetom nema jer brani da se s njim ode u park, u šetnji ,nadgleda ko jastreb i samo kuka i prigovara svjesna činjenice da je ustvari nemoćna .

Da li Vi uopće ostvarujete kontakte i odnose s djetetom sukladno odluci koju imate? Ako ne, zašto ne i da li ste s tim upoznali CZSS, odnosno što ste poduzeli da bi ostvarili ovo svoje pravo?

prije 22 minuta, markmat je napisao:

Vjerujem da Vaša majka nije Vama uskratila oca kao što želi majka mojeg djeteta

Jedno je željeti, a drugo je provesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Zato što ovo nije igra. Nije ni blizu pojma igre. Daleko je više od toga, ozbiljnije.

Što konkretno imate bolje? Materijalne uvjete?

Da li Vi uopće ostvarujete kontakte i odnose s djetetom sukladno odluci koju imate? Ako ne, zašto ne i da li ste s tim upoznali CZSS, odnosno što ste poduzeli da bi ostvarili ovo svoje pravo?

Jedno je željeti, a drugo je provesti.

Za nju je igra, radi šta hoće, sve protivnom sudskoj presudi . Ne drži se apsolutno ničega. 

Czzs navodi da nikoga ne može natjerati na ništa.. eto . Ja koji imam volje dolaziti iako mi je to veliki financijski trošak ( cca 1200 kn mjesečno gorivo i autoput) ne mogu doći vidjeti kad je navedeno u planu jer ga se dotična ne drži i "nitko je ne može natjerati na to"

 

Za početak materijalne uvjete , više vremena, mobilnost , zdravlje i volju . Nikome ne kukam kako mi je teško sjesti u auto i 200m dijete odvesti doktoru. 

Dijete ne bi bilo 10 sati u vrtiću, ne bi prigovarao kako su djeca skupa itd.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija