Jump to content

Okup zemljišta od strane Grada


krpZ

Preporučene objave

Situacija je slijedeća: Grad je otkupio dio zemljišta od privatnih vlasnika u svrhu formiranja ceste. Grad odugovlači više od 10 g; neslužbeno je rečeno da oni ne planiraju cestu urediti i savjet je da se po zgaradama organizira skupljanje novca i tako privatno asfaltira, što je većini neprihvatljivo, ali je uobičajena praksa. U naravi se radi o dijelu glavne ceste velikog gradskog naselja, koja je u katastrofanom stanju, niti makadamskom. Što je sa komunalnim doprinosom koji se plaća i imaju li stanari pravo na nadknadu štete koja nastaje na vozilima? Molim vas da me uputite na zakon se odnosi na ovu situaciju, postoji li rok u kojem je Grad dužan privesti prometnicu namjeni i pravni način za prisiliti Grad da ispuni svoju obvezu? Koje korake mogu poduzeti bivši vlasnici zemljišta, a koje stanari ulice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , krpZ je napisao:

Situacija je slijedeća: Grad je otkupio dio zemljišta od privatnih vlasnika u svrhu formiranja ceste. Grad odugovlači više od 10 g; neslužbeno je rečeno da oni ne planiraju cestu urediti i savjet je da se po zgaradama organizira skupljanje novca i tako privatno asfaltira, što je većini neprihvatljivo, ali je uobičajena praksa. U naravi se radi o dijelu glavne ceste velikog gradskog naselja, koja je u katastrofanom stanju, niti makadamskom. Što je sa komunalnim doprinosom koji se plaća i imaju li stanari pravo na nadknadu štete koja nastaje na vozilima? Molim vas da me uputite na zakon se odnosi na ovu situaciju, postoji li rok u kojem je Grad dužan privesti prometnicu namjeni i pravni način za prisiliti Grad da ispuni svoju obvezu? Koje korake mogu poduzeti bivši vlasnici zemljišta, a koje stanari ulice?

ne postoji rok, jer nema zakonskog načina da se on utvrdi točno. 
ne, nije uobičajna praksa da privatni korisnici plaćaju asfaltiranje. Stvar je ako ste prodali, a ovdje nije bilo od državne važnosti nemate neke šanse. rješenje je dogovor sa onim tko ima koristi od te ceste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, toga me i bilo strah- da nema zakonskog roka. Oni koji su prodali zemlju tu niti ne zive i nemaju doticaja sa situacijom. Cestu koristi cijeli kvart i većinom je neuredjena, osim djelova gdje su stanari privatno organizirali i platili asfaltiranje. To je praksa i dalje. Dio o kojim ja pisem koristi 10ak zgrada. Na kakav dogovor mislite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija