Jump to content

Tečaj


Neno3

Preporučene objave

Ako tema nije u ispravnom odjeljku molim da se premjesti, naime imam pitanje u vezi razlike tečaja.

Ako osoba ima primitak mirovine iz zemlje izvan EU i dobiva je u HR naravno u eurima.

Međutim, ako izvorna valuta poraste u odnosu na euro kako se to gleda prilikom plaćanja poreza ?

Jer u zakonu piše da se povišica mirovine mora prijaviti, ali izvorna mirovina je ista, dakle o povišici nema riječi a razlika u tečaju se ne može smatrati povišicom mirovine, nego je špekulacija.

Dakle, mišljenja sam da se i dalje oporezuje izvorna mirovina a ne tečajna razlika.

Ako netko zna točno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Trebala bi se oporezivati izvorna mirovina a ne mirovina koja je porasla radi tečaja. Ili bi porast tečaja bio kao neka dobit ? Kako se oporezuje dobit ?

Međutim i to mi je nelogično jer se oporezuje ono što se ima a u ovom slučaju tečaj je na dan ulaska mirovine visok pa se oporezuje a stvaran iznos kada se mirovina troši može radi tečaja biti manja a oporezivati se veći iznos kojeg se nema.

Pitao sam porezni ured, ministarstvo i nitko mi nije odgovorio, međutim porez se i dalje naplaćuje istim tempom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija