Jump to content

Otkup stana - stanarsko pravo


Nerah

Preporučene objave

Idući mjesec mi završava otplata kredita - otkup stana (na temelju stanarskog prava).
Što sad trebam učiniti?
Malo sam proučavala...

Trebam dobiti brisovnicu od ustanove koja je vlasnik stana i koja je za vrijeme otplaćivanja kredita imala hipotekarno pravo, pa idem k njima da mi to izdaju? Ili od banke koja je provodila naplatu?

Onda s tom brisovnicom  idem javnom bilježniku da je on ovjeri?

Buni me ovo "Izjava o brisanju ili brisovno očitovanje s ovjerenim potpisom vjerovnika (ako brisovno očitovanje izdaje pravna osoba – banka, trgovačko društvo i dr. potrebno je dostaviti izvod iz sudskog registra, ukoliko ovlaštenje za potpis nije utvrdio javni bilježnik kod ovjere potpisa)". 

I zatim s tim idem na općinski sud na koji spadam, i tamo predajem zahtjev za brisanje hipoteke, prilažući vlasnički list, ugovor o prodaji stana, potvrdu da je plaćena upravna pristojba, i tu brisovnicu?

Mogu li vlasnički list skinuti s e-građana i isprintati, ili ga moram dizati na gruntovnici? 

Da li ugovor o prodaji stana mora biti original, ovjerena kopija (moram i za to ići javnom biljezniku da i nju ovjeri?), ili je dovoljna samo kopija?

Nakon što sud taj zahtjev riješi, što dalje?

(Zgrada je obavila povezivanje zemljišnih knjiga, što se zgrade tiče, sve je jasno i čisto, ako u svemu i taj dio slučajno ima neku ulogu.)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija