Jump to content

Vožnja pod mjerom zabrane vožnje


Nina6378

Preporučene objave

Pozdrav, 

Pišem ovo radi dobivanja informacija o mogućim kaznama i mjerama koje bi mi mogle biti dodijeljene nakon navednih prekišaja;

29.04. sam u 03:10h bila zaustavljena od strane policije te sam napuhala 1.01, odnosno 0.91 nakon umanjenja. Nakon toga mi policajac uručuje obavezni prekršajni nalog gdje piše visina novčane kazne (390 eura), naredbu o određivanju mjere opreza te zapisnik. U naredbi i određivanju mjere opreza je navedeno da mi je uspostavljena mjera zabrane upravljanjem vozilom uz oduzimanje dozvole do 15:20h. 

U razgovoru s policajcima sam ih molila da me pustu da odem sama do doma jer sam bila udaljena svega 4 min od kuće i nisam bila sigurna da će netko biti u mogućnosti doći po mene i po auto. Iz našeg razgovora sam dobila njihove "odobrenje" da odem prema doma. 

U trenutku kada sam krenula prema doma, nisam napravila ni 100m na prvom skretanju me čekala druga patrola. Druga patrola mi je opet dala da pušem i napuhala sam tada 0.88 nakon umanjenja. Druga patrola me izvadila iz auta, tražili su da ostavim auto te su me htjel odvesti u stanicu. Nakon nagovaranja od moje strane da ukoliko uspijem nekoga dozvati da dođe po mene mogu ići doma. Uspjela sam se snaći i policija me pustila kući. Druga patrola mi je uručila zapisnik u kojem opet piše koliko sam promila napuhala i uz to obavijest o kršenju mjere zabrane upravljanjem vozila te da će biti podnijet optužni prijedlog. 

Nemam točno vrijeme ispitivanja druge patrole jer u zapisniku piše da je ispitivanje počelo u 4:06 i završilo tada, a ja sam već u 3:40 zvala nekoga da dođe po mene. Pretpostavljam da je drugo ispitivanje počelo oko 03:30.

Moje pitanje je sada kakvu kaznu ja mogu očekivati od ove druge patrole, odnosno o kršenju mjere opreza?

Da li se isplati žaliti na prvu mjeru opreza zabrane upravljanjem vozila? 

I samo radi interesa me zanima da li je prva patrola bila obvezna možda ostati samnom dok ne parkiram auto odnosno maknem ga s ceste i izađem iz njega. Nažalost nisam bila svjesna ozbiljnosti situacije i iz tog razloga sam nastavila voziti prema doma. 

Imam vozačku već 6 godina, nisam mladi vozač te prije toga nisam nikad bila kažnjavana

Molim vas ako bi mi mogli pomoći s gore navednim pitanjima, bila bi vam jako zahvalna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Nina6378 je napisao:

Moje pitanje je sada kakvu kaznu ja mogu očekivati od ove druge patrole, odnosno o kršenju mjere opreza?

1320 do 2650 eura, plus moguće zabrana upravljanja, plus 6 bodova.

Problem je taj što za prvi alkohol dobivaš 3 boda, za drugi isto 3 boda, a za ovu zabranu još 6, što je ukupno 12 i poništenje vozačke dozvole uz zabranu polaganja na 2 godine. Znači, 2 godine bez vozačke, pa onda ponovno polaganje (kao da ti je prvi put), pa tek onda ponovno vožnja.

  

prije 4 sati , Nina6378 je napisao:

Da li se isplati žaliti na prvu mjeru opreza zabrane upravljanjem vozila? 

S obzirom na bodove, možda je najbolje platiti prvu odmah da ti počne teći rok od 2 godine za bodove, pa odgađati primitka pismena za drugi prekršaj, prigovarati, odgađati rasprave i sl., pa možda razvući taj postupak na 2 godine da ti isteknu ova prva 3 boda, tako da izbjegneš poništenje vozačke dozvole... Male su šanse da ćeš to toliko moći razvući, ali ipak postoje.

 

prije 4 sati , Nina6378 je napisao:

I samo radi interesa me zanima da li je prva patrola bila obvezna možda ostati samnom dok ne parkiram auto odnosno maknem ga s ceste i izađem iz njega.

Ne, nije. A i da je, njihova eventualna greška ne utječe na to da si počinila prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Nina6378 je napisao:

Molim vas ako bi mi mogli pomoći s gore navednim pitanjima

komplicirana situacija za koju je moje osobno mišljenje da se to ne bi smjelo događati i da su to veliki propusti koje rade neki policajci iz "dobre" namjere.....

u tom trenutku ,kao što je ovaj slučaj ,obično osoba i ne misli da radi dodatni prekršaj jer je već kažnjena i radi se o par minuta ,pa odluka i bude takva kakva bude....ako je osobi zabranjeno upravljanje vozilom ,onda policajac ne bi smio dozvoliti "ajd odvezi kilometar" do kuće ,a iza čoška bude druga patrola i ponovo kazni za isti prekršaj....ili ne smije dozvoliti ili mora biti siguran da će put do kuće proteći u redu u svim smislima (od ponovnog zaustavljanja do moguće prometne)...

to što je drot predložio je dobra ideja ,a nakon što se plati prva kazna (na nju se ne vrijedi žaliti uopče) ,na drugu obavezno se žaliti pa osim zastare "igrati" i na odluku suca ,da uvaži ovo sve što si gore navela....od dogovora s njima,pa do toga da nisi ni mislila da sad radiš dodatni i puno veći prekšaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Mister-X je napisao:

.. na drugu obavezno se žaliti pa osim zastare "igrati" i na odluku suca ,da uvaži ovo sve što si gore navela....od dogovora s njima,pa do toga da nisi ni mislila da sad radiš dodatni i puno veći prekšaj.

 Ovo neće ići, jer je je prekršaj svakako počinjen i nema šanse da dobije oslobađajuću presudu, a bilo kakva kazna, pa i minimalna, automatski donosi pune bodove (oni su tehnička stvar, sud ih ne određuje, tako da je broj uvijek isti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Ovo neće ići, jer je je prekršaj svakako počinjen i nema šanse da dobije oslobađajuću presudu, a bilo kakva kazna, pa i minimalna, automatski donosi pune bodove (oni su tehnička stvar, sud ih ne određuje, tako da je broj uvijek isti).

slažem se što se tiče zakona...........iako mislim da je u ovakvim slučajevima kazna enormna jer se dva puta kaznjava za isti alkohol u 100 metara ,a prekršaj napravljen skoro "nesvjesno" ,a koliko je to "nesvjesno" posljedica govori i činjenica da i policajci znaju čak i pustiti da osoba ode,a onda svi peru ruke...

možda se sudac ugleda na američki sud gdje su ustanovili da vožnja pod alkoholom nije uvijek kažnjiva zbog nekih razloga ,kao na primjer bježanje :)

"U Sjedinjenim Državama vožnja pod utjecajem alkohola nije nužno protuzakonita, presudio je sud u Kaliforniji na suđenju muškarcu koji se bijegom pokušao spasiti od dviju gnjevnih žena.

objasnio je poroti da je uskočio u svoj auto kako bi pobjegao od vlastite supruge koja je ga je zatekla u zagrljaju ljubavnice koja se jednako razuljutila kada je shvatila da je i ona prevarena"

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 05. 2023. u 0:18, Mister-X je napisao:

možda se sudac ugleda na američki sud gdje su ustanovili da vožnja pod alkoholom nije uvijek kažnjiva zbog nekih razloga ,kao na primjer bježanje :)

"U Sjedinjenim Državama vožnja pod utjecajem alkohola nije nužno protuzakonita, presudio je sud u Kaliforniji na suđenju muškarcu koji se bijegom pokušao spasiti od dviju gnjevnih žena.

objasnio je poroti da je uskočio u svoj auto kako bi pobjegao od vlastite supruge koja je ga je zatekla u zagrljaju ljubavnice koja se jednako razuljutila kada je shvatila da je i ona prevarena"

I kod nas bi ovo moglo proći bez kazne, ali tu ne govorimo o takvoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija