Jump to content

Povrat poreza (ugovor o djelu)


Crometar

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Imam pitanje u vezi povrata poreza na koje ne mogu nigdje pronaci odgovor. Zanima dobivaju li umirovljenici povrat poreza na ugovor o djelu?! Situacija je ovakva: Tata je dobio povrat poreza na ugovor o djelu, međutim dosta umanjen. Ja takodjer imam ugovor o djelu i dobio sam puni povrat poreza (uplaceno 1580kn porez + prirez, toliko sam dobio i povrat), tata je imao više isplata i veće iznose primao, a dobio je skoro jednak iznos kao i ja. Ima li veze to što je umirovljenik? obračunava li se to drugačije? Negdje sam pročitao da se na ugovor o djelu ne primjenjuje onaj obračun za mlade.
 

Hvala!

IMG_20230511_103739.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ovih 160,51 kn Vam je uplata. Oznaka minus kod Porezne je Vaša pretplata. Vaš otac je po onome što govori ova knjigovodstvena kartica uplatio po dvije različite osnove 623,17 kn i 160,51 kn poreza na dohodak. Godišnji obračun poreza na dohodak mu je 329,66 kn, a povrat 454,02 kune.

uređeno: od Wallflower
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija