Jump to content

Majstor ne da ključeve stana


frenki zg

Preporučene objave

Poštovani.
Situacija je sljedeča ;
Osoba (80.g) je tražila nekoga da mu se renovira Stan, i preko svog prijatelja je, pronašao  Građevinsku Firmu za taj posao (firmu je pronašao taj njegov poznanik, i  sve dogovarao sa navedenom firmom - jer je Vlasnik Stana, starija i slabije pokretna osoba i napominjem da isti ne živi u navedenom stanu). Kad su radovi završeni, došlo je do ne slaganja oko Cijene i količine urađenog posla. Vlasnik Firme, zaključao je stan (Protu - provalna vrata, koja su ugrađena prilikom renoviranja) i Ključeve Stana ne želi dati, dok mu se ne plati traženi iznos.
Napominjem sljedeće - pošto je kod renoviranja, učestvovao - dogovarao i sve nadgledao navedeni prijatelj Vlasnika stana, nikakav Ugovor nije potpisan, niti je Vlasnik Firme izdao Račun za navedene radove. Vlasnik stana nikad nije ni vidio Vlasnika Firme.
Šta sad Vlasnik stana da napravi ? Navedena osoba je Vlasnik stana 1/1 - pat pozicija traje već oko 3.mj.


P.S. (ja imam svoje mišljenje što napraviti da se slučaj riješi, ali u isto nisam siguran dali je ispravno).

Zahvaljujem u naprijed na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Majstor ne da ključeve stana

Dakle zakonski vi ne morate platiti ništa jer nema ni ugovora ni računa?

Nema nikakve pat pozicije. vi prijavite slučaj policiji, nazovite firmu koja se bavi otključavanjem vrata dok zaboravite ključeve, morate imati dokaz da ste vlasnik stana. Otvoriti će vam vrata i sve.

Kako ne znam tko je u pravu vi ili majstor ne mogu dalje komentirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Danate je napisao:

Dakle zakonski vi ne morate platiti ništa jer nema ni ugovora ni računa?

Nema nikakve pat pozicije. vi prijavite slučaj policiji, nazovite firmu koja se bavi otključavanjem vrata dok zaboravite ključeve, morate imati dokaz da ste vlasnik stana. Otvoriti će vam vrata i sve.

Kako ne znam tko je u pravu vi ili majstor ne mogu dalje komentirati.

U prijavu nije išao, jer se nadao dogovoru (a i ugovori o radu ne postoje). Vlasnik stana priznaje određene radove, ali se ne slaže sa cijenom - voljan je platiti, onoliko koliko to procijeni stručna osoba.
Sve u svemu, Hvala na odgovorima

uređeno: od Borbena7
Nepotrebne - crtice i znakovi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija