Jump to content

Isplata godišnjeg odmora


luju95

Preporučene objave

Pozdrav, nedavno sam otvorio temu na koju sam dobio odgovor, no evo me natrag s novim pitanjem:

- imam godišnjeg odmora proporcionalno s 6 mjeseci rada ove godine (10 dana godišnjeg) jer odlazim iz kompanije.

- nisam iskoristio nijedan dan godišnjeg odmora kroz tok 2023. godine.

- po ugovoru o raskidu poslovnog odnosa, moj posljednji dan u kompaniji je 30. Lipnja

Zanima me, može li mene šef natjerati da odradim sve dane do kraja radnog odnosa zbog "potreba kompanije da se projekt dovrši" te mi isplatiti godišnji odmor novčano? Osobno bi iskoristio GO do kraja mjeseca da se pripremim mentalno za novi posao jer znam da na novom poslu neću imati GO do 2024. godine zbog zakona koji nalaže da moram odraditi 6 mjeseci stalnog radnog odnosa prije nego ostvarim pravo na GO.

Nisam koristio ovogodišnji odmor u 2023. godini, a na novom poslu također neću imati pravo koristiti GO do 2024. godine pa bi sad iskoristio ovo što imam da se odmorim psihički i pripremim za novi izazov. Rečeno mi je da ću morati raditi jer sam potreban... što mogu napraviti u ovom slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , luju95 je napisao:

Zanima me, može li mene šef natjerati da odradim sve dane do kraja radnog odnosa zbog "potreba kompanije da se projekt dovrši" te mi isplatiti godišnji odmor novčano?

Da, može.

prije 17 sati , luju95 je napisao:

Osobno bi iskoristio GO do kraja mjeseca da se pripremim mentalno za novi posao jer znam da na novom poslu neću imati GO do 2024

U dogovoru sa novim poslodavcom možete koristiti godišnji odmor tj. razmjerni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija